CTP-BG Çatalköy ve Ozanköy Ocak Örgütlerinin düzenlediği, 1.Naci Talat Sporting Turnuvası, Çatalköy Metin Korol Atış Poligonunda geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi.

Veteran ve Sporting olmak üzere iki kategoride düzenlenen turnuvaya, Dikmen, Çatalköy, Lefke, Esentepe, Gönyeli, Ozanköy ve Girne Avcılık-Atıcılık Kulüplerinde faaliyet gösteren takımlar katıldı. Sporting kategorisinde 225 atış üzerinden yapılan atışlarda; 178 vuruş ile Nejmi Bayraktar, Uğur Karaaziz ve Mehmet Mavideniz’den oluşan Çatalköy Avcılık Atıcılık Kulübü birinci oldu. Takıma ödülünü CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu verdi.
 
LEFKE’YE ÖDÜLÜ OĞUL TALAT VERDİ
Hasan Ulualp, İzzet Hakkıoğlu ve Ali Yücesert’den oluşan Lefke Avcılık Atıcılık Kulübü ise 166 atış yaparak İkinci olurken takıma ödülü Naci Talat’ın oğlu Talat Usar verdi.
161 vuruş ile Sinan Kuşcu, Ayhan Kuşcu ve Ahmet Yamaner’den oluşan Dikmen Avcılık Atıcılık Kulübü, üçüncü olarak ödülünü CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa’dan aldı. Veteranlar kategorisi 50 atış üzerinden gerçekleştirilerek 32 vuruş ile Arif Hoca birinci olurken ödülünü Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın verdi. Erkin Çelikeri 32 vuruş ile ikinci olarak ödülünü CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’dan aldı. 29 vuruş ile üçüncü olan Mr Jeef’e ödülünü CTP Girne Milletvekili Salih İzbul verdi.
 
EN YAŞLI YARIŞMACI ÖDÜLÜ: MENTEŞ ERSALICI
Her iki kategorinin dışında turnuvaya katılan en genç yarışmacı ödülünü Ahmet Madencioğlu’na CTP Ozanköy Ocak Başkanı Umut Kanıöz verirken turnuvaya katılan en yaşlı yarışmacı ödülünü Menteş Ersalıcı’ya CTP Çatalköy Ocak Başkanı Serhan Gözenkan verdi.
Turnuvada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından Naci Talat’ın ava gittiği dostları; Ersan Macilla, Erdal Macilla, Mustafa Teksamancı, Erden Argun, Feridun Önsav, Kemal Reis, Osman Örek, Mazhar Ünüvar, Yüksel ve Yücel Paralik adına da Anı Plaketi verildi.