CTP Güzelyurt İlçesi Dayanışma Gecesi partilileri bir araya getirdi. Yoğun bir katılımla Cumartesi akşamı gerçekleşen gecede CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu partililere erken seçim için hazırlanmaları konusunda çağrıda bulundu.

Halkı UBP’den kurtaracak tek partinin CTP olduğunu belirten Yorgancıoğlu, “Gün çalışma günüdür, tüm partililerimiz hedefe kilitlenmelidir” dedi. Dayanışma ruhunun hakim olduğu gecede Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı ve CTP Lefkoşa Milletvekili Dr. Mustafa Yektaoğlu, CTP Girne Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kalyoncu, CTP Güzelyurt Milletvekilleri Dr. Fatma Ekenoğlu ve Prof. Dr. Mehmet Çağlar, CTP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Birikim Özgür ve Niyazi Düzgün, CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa ile CTP Lefkoşa Başkan Vekili Mehmet Ceylanlı da yer aldı.

YORGANCIOĞLU: TARİHİN EN KÖTÜ HÜKÜMETİ

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu yaptığı konuşmada, bugünkü Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin en kötüsü olduğunu vurguladı. Halkın yararı için bu hükümetten en kısa sürede kurtulmak gerektiğini ifade eden Yorgancıoğlu, “UBP iktidardan gidecek, halkımızın yararı için UBP’yi iktidardan götüreceğiz. Hedefimiz budur. Bunu çalışarak başaracağız. Ulusal Birlik Partisi erken seçime zorlanarak en erken zamanda iktidardan uzaklaştırılacak, bunu başaracak potansiyel Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde vardır. Tüm partililerimiz bu hedefe kilitlenerek katkı koymalıdır” dedi.

ERASLAN: GÜZELYURT VE LEFKE BELEDİYELERİNE TALİBİZ

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan ise CTP’lilerin her koşulda dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğini ve bu dayanışmanın toplumun tüm kesimleri tarafından gıpta ile izlendiğinin ve takdir edildiğinin altını çizdi. Partililerin, barış, demokrasi ve sosyal adalet için dayanışmalarını sürdürmeye devam edeceklerine vurgu yaptı. Eraslan, gerçekleşecek ilk genel seçimlerinde Güzelyurt ilçesinde birinci parti hedefi ile çalışacaklarını belirtti ve bu hedefe ulaşmak amacıyla tüm partilileri göreve çağırdı. Bölgede hiçbir belediye hizmeti alınamadığına da işaret eden Eraslan, “Bölge halkının hak ettiği çağdaş belediyecilik hizmetlerinden yararlanabilmesini sağlamak için Güzelyurt ve Lefke’de belediye başkanlıklarına talibiz” dedi.

ÜÇ PARTİLİYE 40’INCI YIL PLAKETİ

Sürprizlerin de yaşandığı gecede, CTP üyeliğinde 40’ıncı yılını dolduran CTP eski milletvekillerinden Mehmet Civa, CTP Güzelyurt İlçesi Onur Kurulu Üyeleri ve Güzelyurt Belediyesi eski Meclis Üyeleri Yakup Sarıyer ile İlker Bekir’e CTP Genel Başkanı Yorgancıoğlu tarafından 40’ıncı yıl plaketi takdim edildi. Plaket alanlar adına konuşma yapan CTP eski milletvekili Mehmet Civa, CTP’nin 42 yıllık mücadelesine ilişkin görüş ve düşüncelerini aktardı. Civa, CTP’nin halkın takdirini alarak büyümesinin ve iktidar alternatifi olmasının en önemli nedeninin partililer arası güçlü dayanışma bağları olduğunu vurgulayarak en büyük zenginliğin bu olduğunu söyledi.