CTP-BG ülkede yaşanan son siyasi gelişmeleri vatandaşlar ile birlikte değerlendirmek amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

CTP-BG Lefkoşa İlçesi, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında bölge milletvekilleri Kadri Fellahoğlu ve Özdil Nami’nin katılımıyla Hamitköy ve Haspolat köylerini ziyaret ederken, Mağusa İlçesi ise bölge milletvekilleri Sonay Adem, Teberrüken Uluçay ve Arif Albayrak, Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla Yeniboğaziçi örgütlerini ziyaret ederek son gelişmeleri değerlendirdi.

 

YORGANCIOĞLU: UBP ÜLKEYİ YÖNETMEKTEN ACİZ

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu gerçekleştirilen ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda UBP Hükümeti’nin ülkeyi yönetmekten aciz olduğunu ve ülkenin her yerinin yangın yerine döndüğünü ifade etti.

Kıbrıs Türk Halkının iradesinin yok sayılarak ekonomik paketin Türkiye ile birlikte hazırlandığına dikkat çeken Yorgancıoğlu, Başbakan İrsen Küçük’ün halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini ve iddia ettiği gibi ekonomik programın ülkedeki sivil toplum örgütleriyle birlikte hazırlanmadığını örgütlerin açıkladığını vurguladı. Başbakan’ın 160 sivil toplum örgütü ile görüşerek hazırladığını söylediği ekonomik programdan sivil toplum örgütlerinin haberdar olmadığının altını çizen Yorgancıoğlu, “Hazırlanan paketten kendi milletvekillerinin bile haberi yok” dedi. Ekonomik sıkıntılardan dolayı çok zor günler geçiren küçük esnafın resen vergilerle batırıldığını belirten Yorgancıoğlu, iflas ettiğini açıklayan küçük esnafın Vergi Dairesi’ndeki prosedürden dolayı mağduriyetinin daha da çoğaldığını sözlerine ekledi.

 

MORMENEKŞE’DE BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

CTP-BG Mağusa İlçe Yönetim Kurulu Yeniboğaziçi bölgesindeki örgütlerin katılımıyla Mormenekşe’de toplantı düzenledi. Toplantıda, son siyasal gelişmeler değerlendirilirken, örgütlenme yapısıyla ilgili Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp sunum yaptı. Toplantıya, Gazimağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, Mağusa milletvekilleri Sonay Adem, Teberrüken Uluçay, Arif Albayrak ile MYK Üyesi Erkut Şahali katıldı.

UBP’nin ülkede yol açtığı yıkımın önüne geçilebilmesi için CTP-BG’nin güçlü bir örgütlülük yapısıyla çalışması gerektiği kaydedildi. Toplantıda konuşan Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, ülkede büyük bir yıkımın yaşandığını, UBP’nin kurultayında her türlü ahlaksızlığın, baskının ve tehdidin yapıldığının gözler önüne serildiğini ifade ederek, CTP-BG’nin siyasette en önemli alternatif olduğunu belirtti.

CTP-BG Mağusa Milletvekili Sonay Adem de konuşmasında, 3 yıldır UBP’nin hükümeti ve cumhurbaşkanlığı makamını işgal ederek sürdürdüğü iktidarında, halka büyük bedeller ödettiğini, Eroğlu’nun yalan vaatler ve Türkiye’deki derin devletin desteğiyle seçimi kazandığını ve Rum tarafının da ayak sürümesiyle çözümün önünü tıkadığını kaydetti. Geçmişte zor koşullarda örgütlenen CTP-BG’nin emek mücadelesini her zaman sürdürdüğünü, sendikaları aldatarak hükümete gelen UBP’nin toplumsal varlığı tehlikeye attığını belirten Adem, ülkenin ekonomik kurtuluşunun ancak UBP’nin gitmesiyle mümkün olacağını söyledi.