CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu ziyaret ederek Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüştü.

Ziyarette Yorgancıoğlu’na, Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Spor Komitesi Başkanı Ali Volkan ve Federasyon eski Başkanı Niyazi Okutan eşlik etti. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu yaptığı konuşmada federasyon başkanı ve yöneticilerine kendilerine karşı göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek alt yapı yatırımlarının tamamlanmasını görmekten dolayı büyük bir sevinç içerisinde olduğunu belirtti.

YORGANCIOĞLU: FEDERASYONUN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ

Kıbrıs Sorunu’na çözüm bulunamamasından dolayı pek çok alanda olduğu gibi futbolda da ciddi tıkanıklıklar yaşandığını söyleyen Yorgancıoğlu, CTP’nin yıllardan beridir Kıbrıs Türklerinin uluslararası kuruluşlarda yer alması için büyük mücadeleler verdiğini hatırlattı. Kıbrıs Türk Futbolu’nun önünün açılmasının uluslararası akrediteden geçtiğini belirten Yorgancıoğlu, bunların sağlanabilmesi için verilecek her mücadelede federasyonun en büyük destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

“Hep birlikte ülke siyasetinin önünü açarak, ülke sporunun geleceğini sağlam temeller üstüne oturtabilmek için Kıbrıs Sorunu’na çözüm bulmak adına mücadele etmeliyiz” diyen Yorgancıoğlu, sorun çözülene kadar ülke sporcularının uluslararası müsabakalara katılabilmeleri için çalışma yürütmenin de önemine dikkat çekti.

SERTOĞLU: SİYASET SPORU ETKİLİYOR

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise birçok çalışma başlattıklarını ancak en önemli olanın ülke futbolunun uluslararası kuruluşlarda temsil edilmesiyle ilgili olan çalışmalar olduğunu ifade etti. Kıbrıs Türk Futbolu’nun uluslararası arenaya taşınmadığı sürece tıkanma noktasına geleceğinin altını çizen Sertoğlu, bu alanda başlattıkları çalışmalar hakkında ana muhalefet partisi CTP-BG’den destek istedi. Sporun siyasete alet edilmemesi gibi bir durumun söz konusu olmadığına, siyasetin sporu büyük bir ölçüde etkilediğine dikkat çeken Sertoğlu, “Bunun en iyi örneği Kıbrıs Türk futbol takımlarının Türkiye futbol takımlarıyla resmi maç yapamamasıdır. Türkiye güneyi tanımamasına rağmen uluslararası arenada resmi maç yapıyor” dedi.

Federasyon binasının alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Sertoğlu, bina bünyesinde bulunan toplantı salonunun diğer federasyonlar ve sivil toplum örgütleri tarafından da kullanılabileceğini söyledi.