Ülke yönetimindeki beceriksizliklerini örtmeye çalışan Başbakan İrsen Küçük Başkanlığındaki UBP Hükümeti, ülkemizin bugün içinde boğuştuğu sorunları nasıl çözeceğini halka anlatmak yerine, geçmiş hükümetleri erken seçime gitmekle suçlayarak yaşadığımız sorunları gözden kaçırmaya, hedef şaşırtmaya çalışmaktadır.

Sanayicimiz, işadamımız, esnafımız ve müteahhitlerimize yaşatılan sorunlar yetmezmiş gibi şimdi de hayvan üreticilerimiz, tahıl üreticilerimiz, narenciye üreticilerimiz, sebze ve diğer üreticilerimizin UBP Hükümeti tarafından içine sürüklendiği ekonomik açmaz, ülkemizdeki üretimi durdurma noktasına getirmiştir.
Başbakan İrsen Küçük, üreticilere karşı sorumluluklarını gününde yerine getiren geçmiş Hükümeti ‘niye erken seçime gitti’ diye suçlamayı bırakarak narenciyecinin ne zaman ödeneceğini, hayvancının süt paralarının ne zaman ödeneceğini, tarım sektörü için bütçede ayrılan teşvik primlerinin ne zaman ödeneceğini açıklamak zorundadır. Eğer bu zorunlu ödemeler için toplanan veya ayrılan kaynaklar başka amaçlar için kullanılmış ise Başbakan bunu da halkımıza açıklamak zorundadır.
Birçok kez halkımıza yalan söyleyen, Elektrik Kurumu’nun özerkleştirilmesi için alınan Bakanlar Kurulu kararını yok sayan ‘ben yaparım olur’ mantığı ile Meclis’ten geçirdiği birçok yasa Anayasa Mahkemesi’nden geri dönen UBP Hükümeti Başkanı’nın demesi tuhaf bir akıl tutulmasıdır. Halkımızın geçmişi unuttuğunun varsayılmasıdır. Erken seçim ister diye muhalefeti suçlaması işin kolayıdır.
Bugün, ülkemizde işlerin kötü gittiğini, bütçe kaynaklarının tüketildiğini söyleyen yalnızca muhalefet partilerinin olmadığı gözle görülür bir gerçektir. UBP Milletvekillerinin bile radyolarda ve gazetelerde ülkenin kötü yönetildiği ile ilgili gerçekleri daha yüksek sesle dillendirdikleri apaçık ortadadır.
Daha da önemlisi toplumsal bütün kesimleri temsil eden halkımızın ezici bir çoğunluğu bu gidişe dur demenin zamanının geldiği inancındadır. Narenciye üreticilerinin feryatları bunun habercisidir. Hayvan üreticilerinin feryatları bunun habercisidir. Sebze üreticilerinin feryatları bunun habercisidir. Tahıl üreticilerinin feryatları bunun habercisidir. Esnafın, sanayicinin işadamının feryadı bunun habercisidir.
UBP Kurultayı’nda kim kazanırsa kazansın halkımız için değişen bir şey olmayacaktır çünkü ülkemizin bugün içinde bulunduğu kaos’un oluşmasına neden olan Bakanlar Kurulu kararlarından bütün bakanlar, halkımız ve partimizin karşı çıkışlarına rağmen Meclis’ten geçirilen yasalara oy verilmesinden UBP’nin bütün milletvekilleri sorumludur. Seçim öncesinde UBP tarafından verilen sözlerin tam tersinin de yapıldığı ise hala halkımızın hafızasında tazeliğini korumaktadır. Bu koşullar altında siyasal iradenin yeniden şekillenmesi için erken seçimin kaçınılmaz olduğu apaçık ortadadır.
 
Özkan Yorgancıoğlu
CTP-BG Genel Başkanı