Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşandığı Sayıştay raporlarına yansıyan yolsuzluklar hakkında araştırmasını tamamlayan Polis Genel Müdürlüğü, elde edilen deliller ışığında hazırlanan raporu Başsavcılığa iletti.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve Genel Sekreter Asım Akansoy, Polis Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan Ahmet Zaim’i dün makamında ziyaret etti. Zaim’e yeni görevinde başarılar dileyen CTP yetkilileri aynı zamanda partinin hassas olduğu konuları aktardı. Yorgancıoğlu, ülkedeki adi suçların önlenmesi, trafikte daha etkin çalışmaların yürütülmesi, giriş-çıkış kapılarındaki denetimlerin arttırılması ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki Sayıştaylık tarafından hazırlanan raporların mali polis bulguları ışığında savcılık vasıtasıyla kısa süre içerisinde yargıya intikal ettirilmesini talep etti.
Bugün içinde bulunulan durumun “yapanın yanına kalır” anlayışıyla hareket edilmesine sebep olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu, özellikle başkent Lefkoşa’nın yaşadığı bütün sorunların aşılabilmesi için yargının bir an önce karar vermesi gerektiğinin altını çizdi.
Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim ise CTP-BG’nin başarı dileklerine teşekkür ederek Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili olarak titizlikle hazırlanan raporun Başsavcılığa iletildiğini söyledi.