CTP-BG son günlerde ülkede yaşananları değerlendirmek için kitle toplantılarına başladı.

CTP-BG son günlerde ülkede yaşananları değerlendirmek için kitle toplantılarına başladı. İlki dün Girne İlçe binasında gerçekleşen  toplantıda gelinen aşama ve gidilecek yol değerlendirildi. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun partililere seslendiği toplantı geniş ve coşkulu kalabalığın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda UBP Hükümeti’nin ülkede yarattığı kaos ve başıboşluktan kurtulmanın zamanı geldiği vurgulandı. Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa’nın açılış konuşmasının ardından partililere seslenen Yorgancıoğlu, “UBP politikaları artık sadece muhalefeti değil UBP üyelerini de isyan ettirmektedir” diyerek LTB’de atılan adımın UBP Kurultayı’na yönelik geçici bir operasyon olduğunu söyledi.

YORGANCIOĞLU: TC PROTOKOLÜ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

UBP’nin ülke sorunlarını çözmek yerine parti için sorunları mahkemelere taşıyarak kamuoyunu bununla meşgul etmekte olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, “TC ile imzalanan protokolü uygulamak için UBP’nin kullandığı  özelleştirme ve kamu çalışanlarını sarsacak önlemler kabul edilebilir değildir” dedi. Emekçilerin, işadamlarının, sendikaların ve esnafın bu hükümete karşı olduğunu kaydeden Yorgancıoğlu,  “Tarihin en kötü hükümetini bu halk hak etmiyor. Her geçen gün halkın zararınadır, halkı bunların elinden kurtarmalıyız” dedi.

“ÇÖZÜM İSTEYEN BİR HÜKÜMET ŞART”

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun çözüm için hiçbir şey yapmadığına değinen Genel Başkan Yorgancıoğlu, “İrsen Küçük Hükümeti motive etmek bir yana Kıbrıs sorunu ile ilgili tek kelime açıklama yapmıyor. Erken seçim, çözüm isteyen bir ekibin hükümete gelmesini ve Eroğlu üzerinde baskı yapılmasını sağlayacaktır” dedi.

“LTB’DEKİ ADIM KURULTAYA YÖNELİKTİR”

UBP’nin küfür ile attığı kişileri büyük bir heyecanla partiye transfer etmesini de eleştiren Yorgancıoğlu, “Bu, halka hizmet değil İrsen Küçük Hükümeti’nin sayısını artırma operasyonudur. Hemen ardından yapılan İstanbul ziyareti buna başka birilerinin de alet olduğunu göstermektedir” dedi. Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’de atılan son adımın çözüm değil, sorunu dördüncü kez öteleme operasyonu olduğunu belirten Yorgancıoğlu, “Bulunan geçici çözüm Hristofyas’tan talep edilen görüşme talebinden ve ufukta görülen kurultaydan dolayı olmuştur” dedi.