İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı belediyeciliğin hizmet işi olduğunu söyledi ve ekledi: “Hizmet bizim işimiz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’in İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, İskele halkına hizmet etme gücüne sahip olduğunu söyledi. Kanal Sim’de Dalma Dabiş Özel’in programına konuk olan İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, İskele’nin de diğer CTP-BG’li belediyeler gibi 29 Haziran’dan itibaren “Yıldızlı Belediyecilik” anlayışıyla kucaklaşacağını ifade etti.

İskele ilçesine kadın bakış açısının hakim olması gerektiğini vurgulayan Bilen Sayılı Bozkırlı, İskele halkına hizmet etme gücünü kendisinde gördüğünü kaydetti. İskele ilçesini İskeleli olmayan kimsenin alamayacağını dile getiren Bozkırlı, iş yapmak için bu yola çıktığını ve tutamayacağı sözleri halka vaat etmeyeceğini söyledi. İskele’nin kayıtlara göre ilçe olduğunu ancak mevcut yönetimle köy halinde kalmaya devam ettiğini belirten Bozkırlı, bunun İskele halkını rahatsız ettiğini ve artık İskele’nin köyden kente dönüşmesi gerektiğini ifade etti.

“TURİSTE YÖNELİK YATIRIM YOK”
İskele’de turistlere yönelik yatırım olmadığını söyleyen Bilen Sayılı Bozkırlı, turistlerin sadece otelde konaklamak için İskele’ye geldiklerini, bir kafe ya da restorana gidip vakit geçiremediklerini vurguladı. Bu yüzden İskele’nin bir çekim noktası haline dönüşemediğinin altını çizen Bozkırlı, turistlerin gitmediği yerlere normal vatandaşların da gitmediğini söyledi. Sosyal belediyecilik anlayışının yılda bir kez festival düzenlemekle ortaya çıkmasının mümkün olmadığını anlatan Bozkırlı, İskele Belediyesi olarak yapacakları aktivitelerle vatandaşları İskele’ye çekeceklerini kaydetti.

“İSKELE SAHİLLE BULUŞACAK”
29 Haziran seçimlerinin ardından göreve geldiklerinde İskele’yi sahille buluşturmak için bir sahil yolu projesi yaratacaklarını ve bunu hayata geçireceklerini ifade eden Bilen Sayılı Bozkırlı, herkesin bu yolu yürüyüş amacıyla kullanacağını belirtti. Sahil yolu projesinin hayata geçmesinin ardından gerekirse belediye personellerinden bazılarına bisiklet vereceklerini ve bu yolla personelin vatandaşa anında yardım etmesini sağlayacaklarını dile getiren Bozkırlı, vizyonu açık dünya görüşüne sahip bir belediye yaratacaklarını vurguladı. CTP-BG’nin yerel yönetimlerde marka olduğunun artık herkes tarafından bilindiğinin altını çizen Bozkırlı, parti olarak çok ciddi bir ekiple yola çıktıklarını ve bu çalışmaların sonucunda İskele’yi “Yıldızlı Belediyeler” arasına ekleyeceklerine inandığını vurguladı.

“MESLEK ÖĞRETECEĞİZ”
Bazı belediye başkanlarının vatandaşlara göreve gelmeleri halinde istihdam sözü verdiğine değinen Bozkırlı, İskele’de kültür-sanat kursları açacaklarını ve işsiz vatandaşlara bu kurslarda iş öğreteceklerini söyledi. İstihdamdan ziyade vatandaşlara verimli olabilmeyi öğretme amacı taşıdıklarını ifade eden Bozkırlı, kendi ürettiğini yaşatabilen bir İskele kenti yaratacaklarını anlattı. Yaşlı vatandaşlara evlerinde hizmet verileceğini vurgulayan Bozkırlı, yaşlıların sevgiye ihtiyacı olduğunu ve 29 Haziran’dan sonra bu sevginin de aktarılacağını belirtti.

“AİDİYET DUYGUSU ŞART”
İskele’yi köyden kente dönüştürebilmek için bölgeye aidiyet duygusu hissetmek gerektiğine dikkat çeken Bilen Sayılı Bozkırlı, “Aidiyet duygusuyla İskele’yi bunca zaman benimsedik. İskele’de doğup İsleke’de büyüdük başka yere göç etmedik. Ben kendimi İskeleli görüyorum ve bunun için İskele’ye hizmet etmek istiyorum. Ancak bu sayede İskele’yi köyden kente dönüştürebiliriz” ifadelerini kullandı.