Hedef: İskele’de 5 yerde 5 yıldızlı belediye!

CTP Merkez Yönetim Kurulu dün ilk kez toplantısını İskele İlçe Merkezi’nde gerçekleştirerek bölgeye verilen önemin altını çizdi. CTP Merkez Yönetim Kurulu, 29 Haziran Yerel Seçimlerinde hedefin İskele İlçesi’ndeki 5 seçim bölgesinde CTP’li 5 yıldızlı belediye yaratmak olduğunu vurguladı.

İskele İlçe Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Kutlay Erk, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve CTP İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, Tarım Gıda ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, milletvekili Biray Hamzaoğluları ve bölge örgütleri katıldı. Başbakan, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı toplantı öncesinde İskele’de esnafı ziyaret ederek bölgelilerle görüştü.

YORGANCIOĞLU: “29 HAZİRAN GECESİ İSKELE İLÇESİ YİNE TARİH YAZACAK”
CTP Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada İskele İlçesi’nin 28 Temmuz 2013 erken Genel Seçiminde bölgede ilk kez birinci gelerek yazdığı tarihi, 29 Haziran Yerel Seçimlerinde 5 belediyenin 5’ini de kazanarak ikinci kez yazacağını söyledi. Parti olarak İskele bölgesindeki hedefe ulaşmamak için hiçbir neden olmadığının altını çizen Yorgancıoğlu İskele, Büyükkonuk, Mehmetçik, Erenköy ve Dipkarpaz Belediye başkan adaylarının halkı yıldızlı belediyecilik ile buluşturmak için iddialı şekilde yarışa hazır olduklarını belirtti.

ERK: “RAKİPLERİN SPEKÜLASYONLARINA SON VERDİK”
CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk de toplantıda yaptığı konuşmada İskele Belediye Başkan adayı olarak Bilen Sayılı Bozkırlı ismi üzerinde tam bir mutabakata varıldığına işaret ederek, bölgede rakiplerimiz tarafından ortaya atılan spekülasyonlara güçlü bir kadın adayla son verdiklerini ifade etti. İskele’deki örgütlerin moralinin gayet yerinde olduğuna vurgu yapan Erk, bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ve İskele’deki seçim yarışından zafer ile çıkacaklarından emin olduğunu belirtti. İskele adayının belirlenmesi ile bölgedeki hedefin 5’te 5 olduğunu yineleyen Erk, bu hedefi örgütlerin azimli çalışması ile tutturacaklarını sözlerine ekledi.

BOZKIRLI: “İSKELE’DE YARIŞIN GALİBİ BİZ OLACAĞIZ”
CTP İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı seçime kısa bir süre kala yarışa başlamalarına rağmen İskele’deki yarışı kazanacaklarına olan inancının tam olduğunu ifade ederek 29 Haziran’dan sonra İskele halkının da yıldızlı belediyecilik anlayışı ile yönetileceğini vurguladı. Seçime kısa bir süre kalmasına rağmen örgütlerin ve parti merkezinin desteği ile CTP adayı olarak zorlu bir yarışa girdiğinin altını çizen Bozkırlı, “Ben 100 metre kısa mesafe koşucusuyum. Kısa yarışlara alışkınım. Partimiz İskele’de girdiği bu yarıştan zafer ile ayrılacaktır” dedi.