Hizmet için geliyorlar!

CTP Mağusa İlçesi’nin düzenlediği etkinliklerde Geçitkale, Serdarlı, Akdoğan, Vadili ve Paşaköy belediye başkan adayları halkla buluştu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’in Serdarlı Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar ve Geçitkale Belediye Başkan adayı Hasan Öztaş, aday oldukları bölgeleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinlediler. CTP-BG Gazimağusa İlçesi’nin düzenlediği köy gezilerine Gazimağusa milletvekilleri Asım Akansoy ve Ferdi Sabit Soyer eşlik ederken, gezilere Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu da davetli olarak katıldı. Önce Serdarlı köyünü ziyaret eden heyet, burada köy halkı ile konuşarak sorunları dinledi. Serdarlı halkı yaşadığı sorunları CTP-BG’nin adayı Salih Bayraktar ile paylaşırken, Bayraktar 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde Serdarlı Belediyesi’nin de “Yıldızlı Belediyeler” arasına gireceğini ve CTP-BG’nin yerel seçimlerdeki kalitesinin Serdarlı’ya da yansıyacağını dile getirdi.

SENNAROĞLU: TÜRKİYE’DEN GELEN SUYUN % 50’Sİ TARIM AMAÇLI
CTP-BG Gazimağusa İlçesi’nin düzenlediği köy gezilerine davetli olarak katılan Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, Türkiye’den gelecek olan su hakkında konuştu. Gelecek olan suyun yüzde 50’sinin içme, yüzde 50’sinin de tarım amaçlı kullanılacağına dikkat çeken Sennaroğlu, tarım amaçlı kullanılacak suyun yarısının Güzelyurt bölgesine, geri kalan yarısının da Orta Mesarya bölgesinde kullanılacağını ifade etti. Akdeniz bölgesinde yaşanan kuraklıkla ilgili açıklamalarda bulunan bakan Sennaroğlu, bu dönem her bölgedeki kuraklık oranlarının tespit edilip yapılacak olan itirazların da değerlendirmeye alınacağını açıkladı.

HASAN ÖZTAŞ’A BÜYÜK İLGİ
CTP-BG Geçitkale Belediye Başkan adayı Hasan Öztaş, Serdarlı bölgesindeki ziyaretlerin ardından CTP-BG Gazimağusa İlçesi heyetiyle birlikte Nergisli Avcılık Atıcılık Birliği ve Nergisli Kadınlar Birliği işbirliğinde düzenlenen 1. Eko-Gün etkinliğine katıldı. Bölgeden birçok insanın katılım gösterdiği etkinlikte Hasan Öztaş katılımcılarla sohbet edip bölgedeki ve Nergisli köyündeki sorunları dinledi. Köylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan Hasan Öztaş köylülerle uzun uzun sohbet ederken stantlardan alışveriş yaptı. CTP-BG Gazimağusa İlçesi heyeti de Geçitkale köyüne gerçekleştirilen ziyarette Geçitkale CTP-BG Belediye Başkan Adayı Hasan Öztaş’la birlikte köy kahvesine giderek vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara hayata geçireceği projelerden bahseden Öztaş, ardından heyetle birlikte Geçitkale’deki esnafı gezdi.

VADİLİ, PAŞAKÖY VE AKDOĞAN’DA CTP SEVİNCİ
Mağusa İlçe Başkanı ve milletvekili Erkut Şahali başkanlığındaki bir heyet de Vadili Belediye Başkan adayı Hasan Kasap, Akdoğan Belediye Başkan adayı Ahmet Latif ve Paşaköy Belediye Başkan adayı Mahmut Erden ile birlikte köyleri ziyaret etti. Ziyaretlere davetli olarak katılan İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay ve Mağusa milletvekili Arif Albayrak da halka sohbet edip sorunları dinledi. CTP’li heyeti sevinç içinde karşılayan bölgeliler büyük şehirlerdeki belediyecilik anlayışını köylerinde de görmek istediklerini söyledi.