İskele bölgesi hak ettiği yıldızlı belediyecilikle tanışacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler İskele İlçesi seçim çalışmaları kapsamında Mehmetçik ve Büyükkonuk bölgelerini ziyaret etti. İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim başkanlığındaki heyette Sağlık Bakanı Ahmet Gülle de davetli olarak yer aldı. CTP Mehmetçik Belediye Başkan Adayı Cemil Sarıçizmeli ile Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı Ahmet Sennaroğlu’nun da katıldığı ziyaretlerde meclis üyesi adayları da yer aldı. CTP’li heyet bölge halklarının hak ettiği yıldızlı belediyecilikle tanışmasının zamanı geldiğine dikkat çekti.

GÜLLE: HALK SAĞLIĞINI KİMSENİN TEHDİT ETMEYE HAKKI YOK!
Bafra Muhtarı Selim Çetil ile birlikte Bafra Atık Su Artıma Tesisi’ni inceleyen Sağlık Bakanı Ahmet Gülle tesisin çalıştırılmamasından dolayı halk sağılığının tehdit altında olduğuna dikkati çekerek kimsenin halkın sağlığını tehlikeye atma hakkı olmadığına işaret etti. Turizm bölgesinde yaşanan bu sorunun en erken zamanda çözümlenebilmesi için gerekli girişimleri başlatacağını söyleyen Gülle, bölge halkının bu konuda rahat olmasını istedi.

MEHMETÇİK’E YENİ BİR HASTANE YAPILACAK
Mehmetçik Sağlık Ocağı’nı da ziyaret eden Bakan Gülle, mevcut sağlık ocağının halka hizmet vermede sıkıntılar yaşandığına işaret ederek bunun için bölgeye tam donanımlı hizmet verebilecek 900 metrekarelik yeni bir hastane yapılması için karar üretildiğini belirtti. Yedikonuk ve Büyükkonuk köylerini ziyaretlerinde de konuşan Gülle, daha iyi hizmet verebilmek için belediyeler ile işbirliğinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti. CTP’li belediyelerin olduğu bölgelerde uygulanan yaşlılar projesi ile yaşlı vatandaşlara evinden temel sağlık hizmetlerinin götürüldüğüne de işaret eden Gülle, bu hizmeti Mehmetçik ve Büyükkonuk Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan halkın da hak ettiğini sözlerine ekledi.