CTP-BG olarak Namık Kemal Meydanı’nda dün akşam düzenlediğimiz Barış Şöleni başarıyla gerçekleşti. Mağusa Namık Kemal Meydanı dün akşam genci yaşlısı binleri kucakladı.

Ülkemizin dört bir yanından insanlar, Barış’ı yaşamak, istemek ve özlemini haykırmak için bir araya geldi. Kıbrıs’ta barışın nereden kaynaklanırsa kaynaklansın engellenemeyeceğini, şarkılarla, türkülerle, şiirlerle, dans ve kucaklaşmalarla gösterdi. Kıbrıslı Türk halkı tüm taraflara Kıbrıs’ta federal barışa ulaşmanın yaşamsal olduğunu, katılımı ve coşkusuyla bir kez daha duyurdu.
Değerli şairimiz Neşe Yaşın’a, değerli tiyatro sanatçımız Erol Refikoğlu’na, Sevgili Arda Gündüz’e ve ekibine, Sevgili Umut Albayrak’a, değerli dostumuz dünya sanatçısı Zülfü Livaneli’ye ve Yeşilırmak’tan Karpaz’a alana gelerek yüzümüzü güldüren tüm dostlarımıza, arkadaşlarımıza binlerce teşekkürü borç bilirim. Güney’den koşup gelen Kıbrıslı Rum barış dostlarına da teşekkür etmek isterim.
CTP, her yıl 1 Eylül’ü ‘her yerde, her dilde’ konseptiyle kutlamaya, halkla buluşmaya devam edecek. Sadece barışın imzalanacağı günü beklemeyecek, kalıcı barış için, federal kültür ve barış kültürü için çalışmaya kararlılık ve inançla devam edecek.
 
Asım Akansoy
Genel Sekreter