CTP Dikmen Gençlik Örgütü’nün organize ettiği 1. CTP Dikmen Gençlik Örgütü Halı Saha Turnuvası dün akşam oynanan açılış karşılaşmasıyla başladı.

Dikmen Belediyesi Bülent Arova Halı Sahası’nda Ağrıdağ ve Kuzey Klima takımlarının oynadığı açılış karşılaşması öncesinde CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ve CTP-BG Dikmen Ocak Örgütü Başkanı Süleyman Aktuna da hazır bulunarak turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi.
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP Dikmen Gençlik Örgütü’nün ilk kez düzenlemiş olduğu Halı Saha Turnuvası’nın gençlerin sportif faaliyetler düzenlemesi adına önemli bir girişim olduğuna dikkat çekerek turnuvayı organize eden ve katılan takımlara teşekkürlerini iletti. Ülke şartlarında gençlerin çok büyük tehlikelerle karşı karşıya kaldığını ifade eden Yorgancıoğlu, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran sportif faaliyetlerin arttırılması çok önemlidir, gençlerimizin sağlığı geleceğimizin sağlığıdır” dedi.
CTP Dikmen Gençlik Örgütü’nün düzenlediği 1. Halı Saha Turnuvası, 16 takımın bir hafta boyunca yapacağı karşılaşmaların ardından 15 Eylül Cumartesi oynanacak final karşılaşmasıyla son bulacak.