Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Gaziler Derneği, CTP-BG’yi ziyaret ederek Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştü. Yeni dönem yönetim kurulu tanışma ziyaretleri çerçevesinde CTP-BG’yi ziyaret eden heyet çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Ziyarette konuşan KTBK Gaziler Derneği Başkanı Kadir Dedeoğlu, 1974 yılında gerçekleştirilen Mutlu Barış Harekatı’nda adada savaşarak gazilik unvanı aldıklarını ve dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tarafından davet almaları nedeniyle ülkede kaldıklarını ifade etti. Dernek olarak bugün 850 üyelerinin bulunduğunu söyleyen Dedeoğlu, partiler üzeri bir dernek olduklarını vurguladı. Bu ülkenin çok büyük mücadeleler sonunda kurulduğunu ve güzel günlerin büyük mücadeleler sonunda geldiğini ifade eden Dedeoğlu, gerçeklerin genç nesillere aktarılmasının önemine değindi.

GELECEĞİNİ BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE GÖREN HERKES…

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise yeni dernek yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek parti olarak vatandaş olan ve geleceğini bu topraklar üzerinde gören herkesin kendileri açısından muteber insanlar olduğunu ifade etti. CTP-BG olarak yıllardan beridir ülkede yaşayan insanların yaşam düzeyi, refahı, sosyal adaleti sağlamak ve geliştirmek için mücadele ettiklerini söyleyen Yorgancıoğlu, partisel olarak verilen bu mücadelede herkesi eşit gördüklerini vurguladı.

Ülkenin iç meseleleri dışında CTP-BG olarak Kıbrıs Sorunu konusunda bir çözüm bulunması amacıyla mücadele sürdürdüklerinin altını çizen Yorgancıoğlu, bulunacak bu çözümde o güne kadar vatandaş olanların çözüm sonrasında da federal devletin vatandaşı olmasını istediklerine dikkat çekti. Yorgancıoğlu, bunu 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat döneminde sürdürülen görüşmelerde Rum Kesimine kabul ettirdiklerini hatırlattı.

CTP-BG’nin dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin insan hakları kapsamında herkesin bu topraklar üzerinde hak ettiği şekilde yaşaması mücadelesinde olduğunun üzerinde duran Yorgancıoğlu, ülkenin geleceğini oluşturmada nasıl hareket edileceği konusunda ileride dernek yöneticileriyle daha sık bir araya gelme temennisinde bulundu.