CTP-BG Alsancak Örgütü, Alsancak Belediyesi’nde yaşananlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunarak Belediye Başkanı’nın yaptığı usulsüz icraatlara dikkat çekti.

Asli görevinin, Alsancaklıların yaşamını kolaylaştırmak olmasına rağmen bununla ilgili hiçbir faaliyette bulunmadığına dikkat çekilen Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın, halktan alınan vergilerle Atakara Ailesi’nin servetine servet kattığı belirtildi.
Örgüt, Alsancak Belediyesi’nde yasaların hiçe sayılarak belediye meclisi toplantılarının 3-4 ayda bir yapıldığını ve belediyenin mali durumunun meclis üyelerinden saklanarak gelir-giderle ilgili olarak herhangi bir bilginin verilmediğini ifade etti.
Delik deşik edilen yolların bakımı ve tamiratının yapılmadığı, turistik bir bölge olan beldenin çevre sorunlarının had safhaya ulaştığını vurgulayan CTP-BG Alsancak Örgütü bu sorunların giderilmesi ile ilgili olarak hiçbir adımın atılmamasından da şikayetçi olduklarının altını çizdi.
 
İHALELER ATAKARA AİLESİ’NE…
Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın 10 yıllık başkanlık süresi boyunca toplam 72 kez yurt dışı ziyareti yaptığını söyleyen Örgüt, Başkan’ın her geçen gün gereksiz harcamalarda bulunduğunu belirtti.
Başkan Yücel Atakara’nın yasa tanımadan ihalesiz olarak işler yaptığını savunan CTP-BG Alsancak Örgütü, yapılan ihalesiz işlerin tümünde Atakara Ailesi isminin ön plana çıktığını ifade etti.
Belediyenin akaryakıt ihtiyacının, beldede faaliyette bulunan ve vergi ödeyen 5 akaryakıt istasyonundan eşit şekilde alınacağına Atakara Petrol’a ayrıcalık tanınarak ihalesiz şekilde sadece oradan tedarik edildiği vurgulandı. CTP-BG Alsancak Örgütü, belediye araçlarının, başkanın ailesinin kurduğu sigorta şirketine ihalesiz olarak sigortalatıldığını ve şirketin yüksek prim alabilmesi için de bazı araçların full sigorta yaptırıldığını söyledi.
Sadece bunlarla da yetinmeyen başkanın son iki yılın içerisinde yapılan Mare Monte yolu ışıklandırma projesi ve Mulla Bağdaş yolunun asfaltlanma projesinin de ihalesiz olarak yapıldığı vurgulandı.
Belediyeye ait Milos Resturant ve Mare Monte Plaj Büfesi’nin ihtiyaçlarının Başkan Yücel Atakara’nın kardeşine ait marketten karşılandığını belirten CTP-BG Alsancak Örgütü, 6 yıl boyunca da belediye binasının tamir ve tadilatının Atakara Ailesi’ne ihalesiz olarak verildiğini ifade etti.