Gülenyüzler Anaokulu’nda süren tadilat çalışmaları hala tamamlanamadı. Başvuru yapıldığı halde yaz boyunca harekete geçmeyen hükümet yetkileri çocukların okula başlayamamasına neden oldu.

CTP-BG Lefkoşa İlçesi, eğitim yılının başlamasına rağmen süren tadilatlar yüzünden eğitime başlayamayan Gülenyüzler Anaokulu’nu bugün (4 Ekim) ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. CTP-BG Lefkoşa Milletvekilleri Özdil Nami ve Kadri Fellahoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı ve ilçe yöneticilerinin katıldığı ziyarette okulda yapılan inşaat çalışmaları yerinde incelendi.

BAKANLIĞA VAKTİNDE BAŞVURU YAPILDI ANCAK…

Okul idaresi tarafından CTP-BG heyetine verilen bilgide, okulun çatısında ve duvarlarında var olan sorunlar nedeniyle bakanlığa müracaatta bulunulduğu fakat onarım çalışmalarının eğitim yılının açılmasından sonra başladığı ve 20 günlük bir süre içerisinde de tamiratın tamamlanacağı belirtildi.

NAMİ: UBP SINIFTA KALDI

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami, ülkedeki okulların altyapısı konusunda çok ciddi sıkıntıların var olduğunu ve bakanlığın bu sorunları gidermek için yaz döneminde çalışma yapmadığına dikkat çekti. Ülkedeki bütün okulların altyapı bakımından eğitime elverişlilik açısından incelenmesi gerektiğini söyleyen Nami, UBP Hükümeti’nin bu konuda da sınıfta kaldığını vurguladı.

FELLAHOĞLU: BAKAN SORUNLARI AŞAMIYOR

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, UBP’nin kurultay derdine düşerek eğitim ile ilgili yapılması gerekenleri yapmadığını ve bu yüzden eğitimin birçok okulda ağır aksak başladığını ifade etti. UBP Hükümeti’nin eğitim yılının açılmasına ramak kala kurultay hesapları yüzünden eğitim bakanını değiştirdiğini hatırlatan Fellahoğlu, bunun bugün eğitimde yaşanan aksaklıkların bahanesi olamayacağını ve eğitim bakanının yaşanan sıkıntıları aşamadığı için derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.