CTP Girne Gençlik Örgütü 14. Olağan Kongresi ilçe binasında yoğun bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni dönemde başkanlığa yeniden Ersan Kazın getirildi.

Olağan Kongreye CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Milletvekilleri Ömer Kalyoncu, Salih İzbul ve Abbas Sınay, ilçe yöneticileri ve çok sayıda gençlik örgütü üye ve sempatizanı katıldı. Divan Başkanlığı’na oybirliği ile Mustafa Ergüven’in seçilmesiyle başlayan olağan kongrede, CTP Girne Gençlik Örgütü’ne sağladığı katkılardan dolayı Savaş Kayasal’a teşekkür plaketi verildi.

POLİS BASKISI VE MADDİ SIKINTI

Teşekkür plaketini CTP Girne Gençlik Örgütü Başkanı Ersan Kazın’dan alan Kayasal, yaptığı teşekkür konuşmasında Girne’de Gençlik Komitesi çalışmalarına başladıkları günlerde yaşadıkları maddi imkansızlıkları ve polisin kendilerine karşı yaptığı baskıları anlatarak bu tür siyasal mücadelelerin bireysel değil ekip işi olduğunun altını çizdi.

EMİNAĞA: GENÇLER PARTİ İÇİ GÖREVLERE TALİP OLMALI

CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa yaptığı konuşmada partideki geleceğin gençler olduğuna vurgu yaparak gençlerin parti içinde görevlere talip olarak parti politikalarının belirlenmesinde daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini ifade etti. CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı ise konuşmasında UBP Hükümeti’nin ülkede yaşayan gençlere yaşattıkları sıkıntıları dile getirerek asgari ücretin yoksulluk sınırını aşarak açlık sınırının altında olduğunu vurguladı.

YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

CTP Girne Gençlik Örgütü 14. Olağan Kongresi’nde tek aday olan Ersan Kazın oybirliğiyle yeniden başkanlığa seçilirken sekiz kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

İlçe Sekreteri Şehan Tomgüsehan, Örgütlenme Sorumlusu Sadi Erdendoğ, Mali Sayman Osman Birinci, Eğitim ve Propaganda Sorumlusu Dünce Önal,  Kırsal Kesim ile İlişkiler Sorumlusu Zeka Fındık, Yerel Yönetimlerle İlişkiler Sorumlusu Anıl Kurtdemir, Sivil Toplumla İlişkiler Sorumlusu Fatih Akyol ve Yüksek Öğrenim Gençliği ile İlişkiler Sorumlusu Tufan Vudalı.