İhtiyaçlar doğrultusunda hazırlanamamış ekonomik programları acımasızca uygulayan UBP Hükümeti, ‘her şey iyiye gidiyor’ dedikleri ülkemizde ne acılar çekildiğinin, nasıl yaşam mücadelelerinin verildiğini bilmiyor ve bilmek istemiyor.

UBP’li Bakanlar, Lefke Çarşısı’ndan hiç geçmemiş olacaklar ki kepenk kapatan dükkanların farkında bile değiller. Bölgeye hiç yatırım yapmayıp orada yaşayanlara elini uzatmayan devletin gücünü sadece kendi yaşam standartlarını yükseltmek için kullanmaya devam ediyorlar.
CTP-BG geçtiğimiz haftaki Güzelyurt ziyaretinin ardından bugün de Lefkeli’nin derdini dinledi. Ziyareti sırasında gördükleri karşısında büyük bir üzüntü duyduğunu söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Ağır vergi yükünün altında ezilen bölge esnafının isyanı bu denli yükselmişken bölgeli bakanın son model makam aracıyla keyfine bakması vatandaşa verilen değerin göstergesidir” dedi.
CTP-BG’den bir heyet bugün (4 Ağustos) Lefke’yi gezerek esnafın sorunlarını dinledi. Lefke esnafı, UBP Hükümeti’nin kendilerine ödettirdiği re-sen vergiden dolayı kepenk kapatma noktasına geldiğini ifade etti. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Güzelyurt ziyaretinde de halk, vergilerden şikayetçi olmuş, kepenk kapatma noktasına gelindiğini iletmişti. CTP-BG Güzelyurt İlçesi’nin düzenlediği ziyarette CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu, CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı ve CTP-BG Güzelyurt İlçe Yöneticileri yer aldı.
KAZANDIĞIMIZI VERGİ OLARAK ÖDÜYORUZ
Lefke esnafı, genel olarak ekonomik sıkıntılardan dolayı işlerin bir hayli düşük olduğunu vurgulayarak piyasada yaprak kımıldamadığından şikayet etti. İnsanların alım gücünün günden güne düşmesinin müşterilerin azalmasına neden olduğunu vurgulayan bölge esnafı, UBP Hükümeti’nin re-sen vergi uygulaması yüzünden kazandıklarını da devlete vergi olarak geri ödediklerini belirtti.
VATANDAŞ KİMİN UMRUNDA, VARSA YOKSA KURULTAY
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin ülkeyi yönetemediğini vurgulayarak tüm kesimlerin var olma mücadelesi içerisinde olduğunu söyledi. Ülkedeki hayat pahalılığını gerçek rakamın çok altında belirleyen UBP Hükümeti’nin insanların alım gücünü yok ettiğini ifade eden Özkan Yorgancıoğlu, Lefke Çarşısı’ndaki kepenk kapatan dükkanları görmekten büyük bir üzüntü duyduğunu sözlerine ekledi. Güzelyurt ve Lefke esnafı ağır vergi yükü altında ezilirken bölgeli bakanın son model makam aracının sevdasına düşerek sorunları görmezden geldiğini vurgulayan Yorgancıoğlu UBP’nin, vatandaşın ve esnafın sorunları ile ilgileneceğine kendi lükslerinin, kurultaylarının ve iç hesaplaşmalarının derdine düştüğünü ifade etti.