Yeni üyelere yönelik eğitim çalışmaları yapılıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin yeni tüzük kuralları gereği, partiye yeni üye olanlara yönelik eğitim çalışmaları yapılıyor. Parti aday üyeleri, tüzük gereği, Parti Eğitim Merkezi (PEMER) tarafından verilen eğitimleri tamamladıktan sonra asli üye olmaya hak kazanıyorlar. Asli üyeler ise tüzüğün kendilerine sağladığı seçme ve seçilme hakkı dahil, tüm haklarını kullanabiliyorlar.

Parti Eğitim Merkezi (PEMER) tarafından yeni üyelere yönelik olarak bu sezonki eğitimlerin ilki, Lefkoşa İlçesi’ne yeni üye olanlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Yeni üyeler aldıkları eğitim sonrası asli üye niteliğini kazandı.
Parti Genel Merkezinde, 27 Ağustos Perşembe akşamı yapılan eğitime katılan yeni üyeler, PEMER Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan müfredata uygun olarak, “CTP Tarihi”, “Öğrenen Örgüt” ve “CTP Tüzüğü” konulu eğitimleri aldılar. CTP MYK Üyesi, Eğitim Sekreteri ve PEMER Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Mert’in açılış sunumuyla başlayan eğitimde, “CTP Tarihi” dersini, tarihçi Ahmet Billuroğlu, “Öğrenen Örgüt” dersini Eğitim Uzmanı Salih Sarpten, “CTP Tüzüğü” dersini ise Parti Meclisi Üyesi Mutlu Azgın verdi. İnteraktif bir anlayışla yapılan derslerde yeni üyeler de katkı koydu. Yeni üyelere ders içerikleriyle ilgi yazılı materyaller de verildi.
Eğitim Sekreteri Cemal Mert’in verdiği bilgiye göre, PEMER tarafından hazırlanan yeni üyelere yönelik eğitimler, programlı olarak tüm ilçelerde gerçekleştirilecek.
Parti Eğitim Merkezi (PEMER), periyodik eğitimlerini de tüm üyelere yönelik olarak, sonbahar aylarından başlayarak müfredata uygun ve programlı şekilde sürdürecek.