Yıldız adaylar Lefkoşa’da buluşuyor…

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’in 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde 26 belediyede gösterdiği belediye başkan adayları 3 Haziran Salı günü düzenlenecek olan seçim şöleninde buluşacaklar. Sarayönü’nde düzenlenecek etkinlik saat 19.30’da başlayacak. Yerel seçimlerde yarışacak olan tüm belediye başkan adayları ve beraberindeki belediye meclis üyesi adayları Salı gecesi halkla buluşacak.

Etkinlikte ülkemizin ünlü müzik gruplarından Soundband sahne alacak. Soundban’ın ardından da Niyal Öztürk sahneye çıkacak. Konserlerin ardından CTP yerel yönetim vizyonunun ortaya konulduğu “Yıldızlı Belediyecilik” tanıtılacak. Vatandaşlara konserlerin ardından ilk olarak CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk hitap edecek. Seçimlerde CTP-BG’nin vizyonunu aktaracak olan Erk’in ardından Genel Başkan ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu kürsüye çıkacak.

TANITIM FİLMİ HAZIR
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun kürsüye çıkmasından önce ise “Yıldızlı Belediyeciliği” anlatan bir tanıtım filmi gösterilecek. Bu filmde CTP-BG yönetiminde bulunan 9 yıldızlı belediyenin hayata geçirdiği icraatlar ve projeler kısa kısa gösterilecek. Yapılacak bu gösterimin ardından ise sıra yıldız adaylarına gelecek. CTP-BG’nin yerel seçimlerde aday gösterdiği 26 belediye başkanı teker teker kürsüye çağrılacak. Kürsüye çağrılacak olan belediye başkan adaylarına “Yıldızlı Belediyeler Mutlu Kentler” rozetleri takılacak. Rozet takma işleminin ardından belediye başkan adayları toplu fotoğraf çektirecek ve etkinlik sona erecek.