İskele’nin kadın adayı Bilen Sayılı Bozkırlı köy köy geziyor

CTP’nin ve bölgenin tek kadın belediye başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, Sınırüstü, Altınova ve Boğaztepe’yi ev ev gezerek projelerini anlattı. Özellikle kadınlar ve gençler Bozkırlı ve ekibini heyecanla karşılayarak destek beyanında bulundu. El sanatlarında kooperatifleşmeye gidileceğini belirten Bozkırlı, kadınların el emeği göz nuru üretimlerinin kooperatif çerçevesinde pazarlanacağını, bunun üreten kadınlara büyük bir ekonomik katkı sağlayacağını ifade etti.

TEMEL SORUNLAR ÖNCELİKLİ
Vatandaşların belediyeden hizmet almakta yaşadıkları sorunları dinleyen Bozkırlı, hizmetlerde yaşanan aksaklık ve eksikliklerin teker teker tespit edildiğinin ve göreve gelir gelmez çözüleceğinin sözünü verdi. İskele Belediye’sinin kentin ve bağlı olan köylerin hala temel sorunlarını çözemediğini belirten Bozkırlı, yol, çöp, kaldırım ve su sorunlarını öncelikle ele alarak hızlı bir şekilde çözeceklerini belirtti.

BOĞAZTEPE: ‘SEYİR TEPE’
Bölgede hala çöp sorunlarının olduğunu tespit eden Bozkırlı, bunun en kısa zamanda çözüleceğinin sözünü verdi. Boğaztepe’nin İskele’nin en güzel manzaralı yerlerinden biri olduğunu belirten Bozkırlı, Belediye’nin atıl durumda bıraktığı, tepe üzerinden müthiş bir deniz manzarasına sahip olan, eski Sea View Hotel’in yanındaki bölgenin park ve piknik alanı haline getirilerek, tüm İskele’ye kazandırılacağının sözünü verdi.

BOĞAZTEPE: PLAJLAR
Bozkırlı, Boğaztepelilerin kendi plajlarına girmelerinin özel işletmeciler tarafından engellendiğini, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu ve göreve gelir gelmez plajların vatandaşa açılması için adım atacağını söyledi.
SINIRÜSTÜ-ALTINOVA
Bilen Sayılı Bozkırlı, Sınırüstü ve Altınova’da yol ve kaldırım sorunlarının had safhada olduğunu, bu köylerin 6 yıldır belediye hudutlarında olmalarına rağmen, belediye hizmetlerinden hala eşit yararlanamadığını ve hak ettiği hizmetleri alamadığını belirtti. Bozkırlı, “Daha kaldırımları tamamlamamış bir belediyenden daha gelişmiş hizmetler vermesini bekleyemeyiz” dedi. Bu iki köyün de İskele Belediye’sinin partizanca yönetilmesi sonucu hizmetlerden dışlandığını belirten Bozkırlı, kendilerine oy versin vermesin, bütün köylere eşit hizmet götüreceğinin sözünü verdi. Altınova’daki eski mezarlığın durumuna da dikkat çeken Bozkırlı, belediyenin bu mezarlığın bakımını yapmadığını belirterek, göreve geldiğinde böyle utanç manzaralarına asla şahit olunmayacağını söyledi.