Ülkde yaşanmakta olan çeşitli olumsuzluklara dikkat çeken CTP-BG Genel Başkanı özkan Yorgancıoğlu, halkın, yaratıcısı bizzat UBP olan bu olumsuzluklardan UBP Hükümeti ile kurtulmanın mümkün olmadığının farkında olduğunu kaydederek, “Bu nedenle, bir an önce UBP Hükümetinden kurtulmak, halkımızın geleceği açısından kaçınılmaz bir zorunluluktur” dedi.

Beceriksizliği ve halk düşmanlığına varan uygulamaları ile gerçek yüzü halkımız tarafından her gün daha net biçimde görülen UBP hükümetinin uygulamaları, giderek bir sosyal bunalıma ve travmaya dönüşüyor.

UBP Hükümeti, “kanatlandık” diyor ama esnaf siftah yapmıyor, bu nedenle de hem yatırımlarını yapamıyor, hem de borç ödeme kabiliyetini giderek yitiriyor.

UBP hükümeti “uçuşa geçtik” diyor ama işyerlerimiz kapanmaya devam ediyor insanlarımız işsiz ve çaresiz kalıyor.

UBP hükümeti ekonomimizin geliştiğini iddia ediyor ama insanlarımız işsizliğin bunalımından yükümlülüklerini yerine getirememiş olmanın ağırlığı altında eziliyor. Bütün umutlarını ardında bırakarak, bir gün apartmandan atlamaya, bir gün üzerine benzin döküp kendi kendini yakmaya, bir başka gün de intihar etmeye teşebbüs ediyor.

İş insanlarımızdan tehdit mektupları ile para isteniyor. İş insanlarımız tedirginlik içinde, “şimdi sıra kimde” diye endişe ile bekliyor. Uyuşturucu ticareti her köşe başında rastlanan, sıradan bir olay haline gelerek, her yaştan insanımızı ağına düşürüyor. Cinsel taciz ve tecavüz olayları aldı başını gidiyor. Hırsızlık ve gasp olayları, insanlarımızın huzurunu bozuyor. Gazetelerimizin ön sayfaları, her gün benzeri olayları konu yaparken, UBP bunları görmezden gelerek seyrediyor ve “kanatlanmaktan, uçmaktan” bahsedebiliyor.

Ülkemizde iş yaptırmak için rüşvet ödemek zorunda kalmayan neredeyse yoktur. UBP bu tür olaylara sırf kendi içindeki bazı kişiler de karışıyor diye sıradan, günlük olaylarmış gibi yaklaşıyor, gündemine dahi almıyor.

Kıbrıs Türk halkına alışık olmadığı bir süreci yaşatan UBP hükümeti, her konuyu başkalarına havale etmeyi alışkanlık haline getirdiği için, bu konularda kendini sorumlu görmeyi aklına dahi getirmiyor. Halkımız, hiç hak etmediği halde bugün, güven duygusundan yoksun bir durumda yaşamakta ve geleceğe karamsarlıkla bakmaktadır. UBP hükümetinin kayıtsız kaldığı bu durum sosyal bir bunalıma ve travmaya dönüşmüştür.

Halkımız, bütün bu olumsuzluklardan UBP Hükümeti ile kurtulmanın mümkün olmadığının bilincindedir. Üstelik bütün bu yaşanmakta olan olumsuzlukların yaratıcısının bizzat UBP olduğunun da farkındadır. Bu nedenle, bir an önce UBP Hükümetinden kurtulmak, halkımızın geleceği açısından kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Bizler, bugün yaşanmakta olan sürecin bir zorunluluk olmadığının ve önlemenin mümkün olduğunun bilinciyle çalışmalarımıza sürekli yükselen bir tempoyla devam ediyoruz. İvmesini artırdığımız ve giderek artıracağımız, UBP’den kurtulma eylemlerimize destek veren halkımıza teşekkür ederim. Bu kavga, halkımızı UBP esaretinden kurtarıncaya kadar devam edecektir.

 

 Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı