Magem Maraş’ın yanına spor salonu yapılacak

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ve meclis üyesi adayları kent genelinde ağırlıklı olarak okullara yaptıkları ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Gazimağusa Türk Maarif Koleji, Şht Mustafa Kurtuluş İlkokulu ve Elektrik Kurumu ziyaret edildi. Başkan Kayalp, Maraş’ın Veyselliler Bölgesi’ndeki Şht Mustafa Kurtuluş İlkokulu’nu ziyaretinde çocukların spor yapabileceği tesis ihtiyacının bilgisine getirilmesinden sonra Magem Maraş Tesisi’nin yanına spor salonu da yapılacağı müjdesini verdi.

OKULLARIN İHTİYACI KARŞILANACAK
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Sakarya’da inşa ettiği Spor Salonu Mağusa Arena ve Gençlik Merkezi tesisinden sonra Maraş’ta yapımı tamamlanan ve önümüzdeki hafta hizmete girecek olan Magem Maraş Tesisinin yanına bölge gençliğine hizmet verecek yeni bir spor salonu daha yapacağını açıkladı.
Başkan Oktay Kayalp Gazimağusa Belediyesi’nin 20 Temmuz Düğün Salonu’nu yıkılarak oraya yapılan çağdaş görüntüsüyle dikkat çeken Magem Maraş Tesisi’nin yanına önümüzdeki yıl spor salonu da inşa edilerek özellikle okulların spor salonu ihtiyacının tam olarak karşılanacağını söyledi. Geçmiş yıllarda Sakarya’ya yaptıkları Spor Salonu Mağusa Arena’nın öncelikli olarak okullara hizmet verdiğini, tamamen okulların kullanımında olduğunu, yeni yapılacak tesisin spor salonunun Sakarya’daki tesisin yükünü azaltacağını söyledi.