CTP’li gençler KTHY çadırını ziyaret etti

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, yüz günü aşkındır sokakta olan KTHY çalışanlarını ziyaret etti. CTP’li gençler, 2007 yılında yer hizmetleri servisi sağlanması amacıyla özerkleştirme metoduyla, Havaş – KTHY ortaklığında kurulan Cyprus Airways Service (CAS) şirketine aktarıldıklarını belirten 64 KTHY çalışanıyla dayanışma içinde olduklarını belirterek destek verdi.

64 KTHY çalışanının sözcüsü Osman Yücelen, sokağa atıldıkları tarihin 2010 olduğunu belirterek CTP Gençlik Örgütü’ne duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Yücelen, hükümet yetkilileriyle görüşmelerin sürdüğünü ve hükümetin bu sorunu çözeceğine inandığını belirtti.

FELLAHOĞLU: BU ÇADIRI BİRLİKTE YIKACAĞIZ!
CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu adına konuşan başkan Ahmet Fellahoğlu ise yaşanan mağduriyetin etkin diyalog ile aşılabileceğini, 8 Ekim 2014’te yayınlanan Sayıştay raporu ile 64 mağdurun KTHY çalışanı olduklarını belirtti. CTP Gençlik Örgütü’nün her daim KTHY çalışanlarının yanında olduğunu ve bu sorunun en kısa sürede ivedilikle çözüleceğine olan inancını yineleyen Fellahoğlu, “Bu çadırı hep birlikte yıkacağız” dedi.