Güzelyurt’a bölgesel kalkınma planı hazırlanacak: CTP ile DP-UG Güzelyurt yöneticileri bir araya geldi

Sorunları gittikçe ağırlaşan Güzelyurt İlçesinin CTP ve DP-UG yöneticileri bir araya gelerek bölgeye dönük sıkıntıların bir an önce giderilmesi için görüş alışverişinde bulundu ve harekete geçme kararı aldı.

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali ve DP-UG İlçe Başkanı Türkay Tokel başkanlığında 24 Ekim ve 31 Ekim tarihlerinde iki kez toplantı gerçekleştiren İlçe yöneticileri ve milletvekilleri Güzelyurt- Lefke bölgesinde yaşanan sorunları ele alarak acil çözüm için Başbakan ve Başbakan Yardımcısı nezdinde temaslar yapmaya karar verdiler.

BÖLGESEL KALKINMA PROJESİ YOLDA
Toplantılarda, bölge nüfusu çoğunluğunun Güney Göçmeni olduğu ve kırk yıldır en ağır koşullarda yaşatıldığı tespitine varılarak, Güzelyurt Lefke bölgesinin ayağa kaldırılması için Bölgesel Kalkınma Projesi’nin hayata geçirilmesinin şart olduğu üzerinde duruldu. Bu konuda derinlemesine çalışma yaparak hazırlanacak dosyanın hükümetin masasına konulması kararı alındı.

NARENCİYE ÜRÜN BEDELLERİ ACİL OLARAK ÖDENMELİ
Hükümet tarafından en acil çözüm beklentisinin narenciye ürün bedellerinin ödenmesi olduğu üzerinde durularak Hükümet ile acil olarak bir araya gelinmesi konusunda da görüş birliğine varıldı.