İstanbul’dan barış çağrısı

Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekili ve Dış İlişkiler Sekreteri Armağan Candan, İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldı.

CHP Silivri İlçe Örgütü tarafından düzenlenen panel CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş moderatörlüğünde gerçekleşti. Panele ayrıca Yunanistan sol ittifak partisi SYRIZA’dan İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek ile aynı partiden Gümülcine milletvekili Ayhan Karayusuf katıldı.

DOĞAL KAYNAKLAR ÇATIŞMAYA DEĞİL REFAHA HİZMET ETMELİ
“Milletvekili ve Parlamento Çalışmaları” , “Avrupa ve Balkanlarda Sol” , “Milletvekili Halk ve Seçmen İlişkileri” ve “Milletvekili Yetki, Sorumluluk ve Güvenceleri” başlıkları altında düzenlenen panelde, Doğu Akdeniz ve bölgemizdeki sorunların ancak diyalog yolu ile aşılabileceği vurgulandı. Panelde Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs’ın birlikte Doğu Akdeniz’deki istikrar ve işbirliği için çok önemli bir rol oynayabileceği ve bölge halklarının kalıcı barışa ihtiyacı olduğu ifade edildi. Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs’tan konuşmacılar Kıbrıs sorununun çözülmesinin Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorunların da çözülmesine yardımcı olacağının altını çizdi. Panelde, Doğu Akdeniz’deki doğal kaynakların çatışmaya değil bölge halklarının çıkarına ve refahına hizmet edecek şekilde değerlendirilmesi gerektiği ifade edildi.