Lefkoşa’ya yıldız yağdı: 29 Haziran’da zafer yıldızlı belediyelerin olacak!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’in 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde 26 belediyede gösterdiği belediye başkan adayları bu akşam düzenlenen seçim şöleninde buluştu. Sarayönü’nde düzenlenen etkinlik saat 20.30’da başladı. Aday tanıtımına birçok partili katılarak destek belirtti. Yerel seçimlerde yarışacak olan tüm belediye başkan adayları, Başbakan Yorgancıoğlu ve Genel Sekreter Kutlay Erk’in konuşmalarının ardından sahneye çağırıldı. Etkinlikte ülkemizin ünlü müzik gruplarından Soundband ve Niyal Öztürk sahneye çıktı. Konserlerin ardından CTP yerel yönetim vizyonunun ortaya konulduğu “Yıldızlı Belediyeciliği” anlatan bir kısa film tanıtımı gerçekleştirildi. Vatandaşlara konserlerin ardından ilk olarak CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk hitap etti. Seçimlerde CTP-BG’nin vizyonunu aktaran Erk’in ardından Genel Başkan ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu kürsüye çıktı.

BAŞKANLARA YILDIZLI ROZER TAKILDI
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun kürsüye çıkmasından önce ise “Yıldızlı Belediyeciliği” anlatan bir tanıtım filmi gösterildi. Bu filmde CTP-BG yönetiminde bulunan 9 yıldızlı belediyenin hayata geçirdiği icraatlar ve projeler kısa kısa gösterildi. CTP-BG’nin yerel seçimlerde aday gösterdiği 26 belediye başkanı teker teker kürsüye çağrıldı ve kendilerine “Yıldızlı Belediyeler Mutlu Kentler” rozetleri takıldı. Rozet takma işleminin ardından belediye başkan adayları toplu fotoğraf çektirdi ve etkinlik sona erdi.

ERK: BELEDİYECİLİĞE VİZYON KAZANDIRDIK!
Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Genel Sekreteri Kutlay Erk gecede yaptığı konuşmada belediyecilik anlayışına vizyon kazandırdıklarını söyledi. CTP-BG’nin elinde bulundurduğu belediyelerin yaptığı icraatlarla “Yıldızlı Belediyeler”in yaratıldığını vurgulayan Erk, belediyecilik anlayışındaki ilkelerin başında “Önce İnsan”a vurgu yaptıklarının altını çizdi. Hizmet odaklı belediyecilik yapmaya devam edeceklerini kaydeden Erk, sürdürülebilir mali yapılar ve hesap verebilirlik ilkelerinin de “Yıldızlı Belediyecilik” anlayışları arasında yer aldığını belirtti. CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, 30 Haziran sabahı birçok beldenin yıldızlı ilkelerle tanışacağına olan inancını belirtti ve “Belediyecilik hizmet işi, hizmet bizim işimiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
YORGANCIOĞLU: BİZ İTTİFAKIMIZI HALKLA YAPTIK!
CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk’in konuşmasının ardından Başbakan ve CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu kürsüye çıktı ve halka hitap etti. CTP-BG’nin demokrasi anlayışıyla halkla ittifak kurduklarını ve güçlü yerel yönetimler için birlikte hareket etmek istediklerini kaydeden Yorgancıoğlu, bozulmayan tek ittifakın halkla yapılan ittifak olduğunun altını çizdi. CTP-BG’nin yönettiği belediyelerin haricinde kalan tüm belediyelerin neredeyse içinden çıkılamaz bir hal almasının bir tesadüf olamayacağına işaret eden Yorgancıoğlu, kötü yönetimlerin mağduru olan halkın çağdaş bir vizyona bağlı belediyecilik konusunda üst düzey bir farkındalığa sahip olduğunu vurguladı.

“BİZE DUYULAN GÜVENİN BİLİNCİNDEYİZ”
Halkın yerel yönetimlerde CTP-BG’ye duyduğu güvenin bilincinde olduklarını ifade eden CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, bu anlamda üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirebilmek için çok çalışmaları gerektiğinin de farkında olduklarını vurguladı. Yorgancıoğlu, 30 Haziran sabahı tüm beldelerde yıldızlı bir geleceğe uyanacaklarını, bunun için de tüm halkı güçlerini birleştirmeye davet etti ve sözlerini sonlandırdı.