Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi bir program halinde başlattığı köy …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi bir program halinde başlattığı köy gezilerini dün de Çamlıköy ve Gemikonağı’nı ziyaret ederek sürdürdü. İlçe Başkanı Vasfi Candan, CTP Güzelyurt Milletvekilleri  Mehmet Çağlar ile Fatma Ekenoğlu ve parti yetkililerinden oluşan CTP–BG heyeti ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

 
 
“ZEYTİN YAĞI ELDE KALDI
 
Çamlıköy ziyaretinde CTP-BG heyetine yaşadıkları sorunları aktaran vatandaşlar UBP yönetiminin baskı ve yarattığı sıkıtılar nedeniyle yaşamlarının karardığını kaydettiler. İşsizlik ve partizanlıktan yakınan Çamlıköylüler, Lefke Belediyesinin Çamlıköy’e doğru dürüst hizmet vermediğini de ifade ettiler. Ülkedeki en kaliteli zeytinyağlarından birini üretmelerine karşın bu yılki ürünlerini satamadıklarını kaydeden Çamlıköylü vatandaşlar, hükümeti bu konuda adım atmaya,  köylüye yardımcı olmaya çağırdılar.
 
 
 
“CTP-BG’DEN BAŞKA NE ARAYAN NE DE SORANIMIZ VAR”
 
Gemikonağı ziyaretinde ise CTP-BG heyeti küçük esnaf ve sanayi bölgesini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.
 
Gemikonağı esnafının işleri durma noktasına geldiğini, iş yaptıranın da veresiye taktığını ifade ederek sosyal sigorta primlerini yatırmakta aciz duruma düştüklerini ifade ettiler. Küçük esnaf kredilerinin durdurulduğunu, Lefke Belediye hizmetlerinin çok yetersiz olduğunu söyleyen Gemikonağı esnafı ‘’ seçim bitti ortadan kayboldular. Verdikleri sözleri çok çabuk unuttular. Artık CTP’den başka ne arayanımız var ne de soranımız var’’ dediler.