UBP Hükümeti’nin CTP’li belediyeleri hedef alan kararlarının tüm halkı zarara uğrattığını söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “UBP, Değirmenlik Belediyesi’ni cezalandıracak diye Mesarya’yı kurutacak” dedi.

 Yorgancıoğlu: UBP Mesarya’yı kurutmak istiyor!

*UBP Hükümeti’nin CTP’li belediyeleri hedef alan kararlarının tüm halkı zarara uğrattığını söyleyen Yorgancıoğlu, “UBP, Değirmenlik Belediyesi’ni cezalandıracak diye Mesarya’yı kurutacak” dedi.  

 

Hükümetin, halkı fakirleştirmek için elinden geleni yaptığını söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, çalışmalarını başarıyla sürdüren CTP’li belediyelerin önünü kesmek adına tüm halkı cezalandırdığını belirtti. CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü 28 Haziran Perşembe akşamı Gaziköy’ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yorgancıoğlu, ülkenin içinde bulunduğu vahim durumu örneklerle anlattı. Ekonomideki gerileme ve durgunluğun her alanda hissedildiğini, hükümetin halkı fakirleştirdiğini, esnafın, çiftçinin ve hayvancının da bu gelişmelerden nasibini aldığını vurguladı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Mesarya’da hayvancılıkla uğraşanların da zorda olduğunun bilincinde olduklarını belirtti. Yorgancıoğlu, “Ülkede batırmadık kurum bırakmayan UBP hükümeti hedef olarak CTP’li belediyelerin gelirlerine göz koydu. Değirmenlik Belediyesi’nin başarılarını cezalandıracak diye Mesarya’yı kurutacak. Bu konuda halkın da tepki içerisinde olduğunu gözlemliyoruz. Buradan tüm Kıbrıs Türk halkına sesleniyorum; tek yol erken seçimle bu hükümetten kurtulmaktır” dedi.

 

NAMİ: CTP YENİ PROGRAMLARIYLA SEÇİME HAZIRLANIYOR!

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami ise vatandaşların sorularını yanıtlarken Kıbrıs Sorunu konusunda çözümün gerekliliğini vurguladı. Cumhurbaşkanlığı ve hükümette, UBP’nin veya öncekilerin bulunmasının farkı olmadığı yorumlarının kabul edilemez olduğunu söyleyen Nami, “Kıbrıs Sorunu ile ilgili çözüm görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun çapraz oy ile ilgili inatçı tutumu 2 yıllık bir kayba yol açtı. Gelinen son aşamada ise Kıbrıs Türklerinin konumu, gerek görüşme masasında gerekse BM ve AB nezdinde Talat döneminden çok daha geriye götürülerek çıkmaza sokuldu. UBP ile hiçbir benzer yanımız yoktur, yaşanan seçimlerden CTP gerekli dersleri çıkarmıştır ve yeni programlarıyla da seçime hazırlanmaktadır” dedi.

 

IŞISAL: HALKIN DESTEĞİ YASAYI ENGELLEYECEK

Heyette bulunan Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ise hazırlanan yasa ile Değirmenlik Belediyesi’nin batırılmak istendiğini, aslında bu cezanın Mesarya’ya verileceğini söyledi. Borçlarını ödeyen belediyenin kalıcı yatırımlara yöneldiğini belirten Işısal, “Halkın belediyeye olan desteği ile getirilmek istenen yasanın engellenmesi sağlanacaktır” dedi. Çok geniş bir coğrafyaya hizmet ettiklerini belirten Işısal, tüm Mesarya’ya kalıcı eserler kazandırmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.