CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ve beraberindeki heyet milli atletimiz Meliz Redif’i evinde ziyaret ederek 2012 Londra Olimpiyatları’nda ülkemizi başarıyla temsil ettiği için teşekkürlerini sundu.

Akansoy’un beraberinde CTP-BG Spor Komitesi Başkanı Ali Volkan ve Besim Erdenay da ziyarette yer alırken, Meliz’e ülkemiz insanları adına olimpiyatlarda yer almasından dolayı CTP-BG olarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade ettiler. Genel Sekreter Akansoy, Meliz’in Türkiye Milli Takımı içerisinde Londra Olimpiyatları’nda yer almasından dolayı ülke olarak herkesin büyük gurur yaşadığını belirtti. Meliz’in olimpiyatlarda attığı her adımla Kıbrıs Türk Halkı’nın vicdanının rahatladığını ve büyük bir sembol olduğunu ifade eden Akansoy, bundan dolayı da çok büyük bir onur duyduğunu sözlerine ekledi.
TÜRKİYE ŞEMSİYESİ ALTINDA OLSA DA…
Yaşanan birçok sıkıntıya rağmen Meliz’in, Türkiye şemsiyesi altında bile olsa orada olmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Akansoy, bundan sonraki dönemlerde de her zaman Meliz’in ve ülke sporcularının yanında olacaklarını vurguladı. 2012-2013 yıllarının Meliz’in yılları olduğunu söyleyen Akansoy, ülkede yaşanan bunca ekonomik, sosyal ve idari sorun arasında Meliz’in yarışmalarda yer almasının insanlar arasında büyük bir heyecan yarattığının altını çizerek, “Bizim için bir nefes oldun” dedi. CTP-BG’nin ülkedeki uluslararası tek parti olduğunu söyleyen Akansoy, Meliz’in ülkedeki gençlerin önünü açtığını, çok önemli bir örnek olduğunu belirterek bundan sonraki çalışmalarında da her zaman kendisine destek olmak için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi.
Meliz Redif ise evinde gerçekleşen ziyaretten mutluluk duyduğunu belirterek, “Ülke insanımın beni desteklediğini bilmek gurur verici. Şimdi önümüzdeki 2016 Rio Olimpiyatları’na hazırlanmaya başlıyoruz. Amacımız altın madalyayla ülkemize dönmek” dedi.