CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, Başbakan İrsen Küçük’e çarpıcı bazı sorular yöneltti. Milli gelirden, altyapı çalışmalarına, enerji alanından, satın alma gücüne kadar cevaplanması gereken sorular işte şunlar:

Başbakan İrsen Küçük, CTP’nin hükümette olduğu döneme ait bütün faturaları ödediğini söylüyor. Kendisini hükümetinin icraatlarıyla ifade edeceği yerde, böylesi temelsiz iddialarda bulunması içinde bulunduğu aczin göstergesidir. Son üç yıldır halkımıza sürekli dünü aratacak akıl almaz icraatlarla acı veren bir hükümetin başı olarak İrsen Bey, milli geliri bizim hükümette olduğumuz döneme göre artırabilmiş midir? Ülkesel altyapının geliştirilmesi için ne kadar yatırım yapabilmiştir? Kendi öz sermayemizle hangi yatırıma imza atmayı başarmıştır? Elektrik üretim ve iletim kapasitemizde en küçük bir artış sağlayabilmiş midir? Asgari ücreti, bırakın döviz bazında Türk Lirası olarak ne kadar artırmıştır? Yurttaşlarımızın satın alma gücünde yaşattığı gerilemeyi göremediğine göre hangi ekonomik veriler ışığında konuşmaktadır? Bu sorulara yanıt vereceğine hala bizim hükümette olduğumuz döneme atıfta bulunarak konuşması aslında konuşacak hiçbir başarısının olmamasından kaynaklanmaktadır. Çünkü CTP, hükümette olduğu dönemde bu konuların tamamında yurttaşlarımızı kendinden önceki UBP Hükümeti’nin bıraktığı noktanın çok ilerisine götürme başarısını ortaya koymuştur.

İrsen Küçük artık halkımız için olumlu hiçbir şey yapamayacak kadar işleri içinden çıkılmaz hale getirmiştir. Binlerce kişi çek yasağına girmiş, on binlerce alacak verecek davası mahkemelerde beklemektedir. Hayvancı, tarımcı, esnaf ve genelde tüm üreticilerin boğazına basarak nefes alamayacak duruma getirmiştir. Olumlu tek bir icraatı olmadığı raporlara da yansıyan Başbakan, kendi başarısızlıklarını kamufle etmek için nereye saldıracağını şaşırmış, yolunu kaybetmiştir. İrsen Küçük için iktidarda kalabilmek tek hedeftir ve Kıbrıs Türk halkı zerre kadar umurunda değildir. Yaptığı her şey, söylediği her söz halkımıza zarar verdiği halde koltuğunu korumak için halkın geleceğini bir kenara itmiş, parti içi hesaplarla cebelleşmektedir.

Bu ruh hali içindeyken elbette mesnetsiz iddialarla bize saldırmaya çalışmasını anlayabiliyoruz. Halkımızın sürekli olarak kendilerine duyduğu güven ve saygı azalırken, İrsen Bey bunun yarattığı moral bozukluğuyla ileriyi görememekte ve geriye bakarak asılsız iddialarla kafa karışıklığı yaratmaya çalışmaktadır.

Açıkça bilinmelidir ki İrsen Küçük ve partisi UBP için zaman hızla azalmakta ve halkımızın karşısına çıkacakları gün giderek yaklaşmaktadır. Kendilerine en uygun yanıtı elbette halkımız verecektir ve son üç yılda yarattıkları yıkımın tamiri geçmişte olduğu gibi yine bize düşecektir!

 

Asım Akansoy

Genel Sekreter

28.08.2012