4 Günlük Kurban Bayramı tatilini vatandaşlarla bir araya gelmek için değerlendiren Cumhuriyetçi Türk …

 4 Günlük Kurban Bayramı tatilini vatandaşlarla bir araya gelmek için değerlendiren Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, bayramın son günü olan dün, (30 Kasım Pazartesi) İskele ve Boğaziçi’ni ziyaret etti.

 
İlk olarak İskele’ye giden Soyer, burada Kıbrıs Türk Emekliler Cemiyeti İskele Şubesi, Karadenizliler Kahvehanesi ve Avcılar Birliği’nde İskeleli vatandaşlarla buluştu. Soyer İskele’den sonra da Boğaziçi’ne geçerek burada da vatandaşlarla sohbet etme fırsatı buldu.
 
Ziyaretlerinde Kıbrıs sorunu ve cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olarak görüş alışverişinde bulunan Soyer, Kıbrıs Türk halkının dünyada ve Avrupa’da ki yerlerini tüm diğer Avrupa vatandaşlarıyla eşit bir şekilde alabilmesi için çözümün gerekliliğini vurgulayarak, Kıbrıs’ta iki toplumlu, iki bölgeli tarafların siyasi eşitliğine dayalı adil ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için çaba sarf eden Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a olan güven ve desteğini vurguladı.
 
Ziyaretleri sırasında CTP-BG Genel Başkanı’na en çok işsizlik ve kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerini düzenleyen yasa ile ilgili kaygılar dile getirildi. Vatandaşlar, torpil ve ülkeye yasa dışı işçi akışının yeniden hızlandığına dikkat çekerek, bu tür yanlış politikalar nedeniyle UBP hükümetinin insanları göçe zorladığını ifade ettiler.