Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü’nden bir heyet 27 EKim salı…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü’nden bir heyet 27 EKim salı gün Lefke Avrupa Üniversitesi’ni (LAÜ) ziyaret ederek Rektör Prof Turgay Ergun’la görüştü.

 
LAÜ’nün sorunlarının ele alındığı görüşmede CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan Milletvekili Dr. Fatma Ekenoğlu, İlçe Yönetim Kurulu üyesi yöneticisi Ertan Adataş, CTP Kadın Kolları Güzerlyurt İlçesi Başkanı Zühre Civa ve Lefke Bucak yöneticisi Ali Uskuri’den oluşan CTP-BG heyetini sıcak bir ilgi ile karşılayan LAÜ Rektörü Prof .Turgay Ergun, üniversiteler konusunda sürekli uygulanacak bir devlet politikası olmasının gerekliliğine işaret ederek geleceğe dönük acil önlem alınmasının önemine dikkat çekti.  
 
CTP-BG heyeti adına konuşan İlçe Başkanı Vasfi Candan ise parti olarak üniversitelere özel önem verdiklerini ifade ederek üniversitelerin bilim yuvası olmaları yanında ülke ekonomisi ve sosyal yaşam üzerinde büyük etkisi olduğunu belirtti. Candan, üniversitelerin sorunlarının çözümünde üzerlerine düşen her türlü katkıyı koyma kararlılığında olduklarını sözlerine ekledi.