Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü’nden bir heyet dün …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü’nden bir heyet dün (9 Aralık Çarşamba) Yeşilırmak köyünü ziyaret etti. CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan başkanlığındaki heyette CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Dr. Fatma Ekenoğlu bazı parti yetkilileri yer aldı.

 
Köylülerin sıcak ilgisiyle karşılanan heyetin bir araya geldiği Yeşilırmaklı vatandaşlarla yaptığı sohbetlerde UBP partizanlıkları ve halka karşı samimiyetsizliğinin ülkeyi getirdiği nokta üzerinde duruldu.
 
Yeşilırmak köylüleri, CTP-BG heyetine üretim maliyetinin çok yüksek olduğunu aktararak özellikle gübre ve ilaç fiyatlarının el yaktığını; ürettiklerini pazarlamakta zorlandıklarını ifade ettiler.
Yeşilırmak-Pirgo yol ihalesinin 28 Aralıkta kapanacağını söyleyen köylüler, Yeşilırmak kapısının açılmasını dört gözle beklediklerini ifade ederek bu konuda yoğun çaba gösteren Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a müteşekkir olduklarını dile getirdiler.
 
CTP Milletvekili Dr. Fatma Ekenoğlu ise yaptığı konuşmada Kıbrıs sorunu üzerinde yoğunlaştı. Ülkede yaşanan tüm sorunların kökeninde Kıbrıs sorununun getirdiği olumsuzlukların yattığını anlatan Ekenoğlu, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik görüşmelerin seyrinin olumlu olduğun altını çizdi. Ekenoğlu, başta Türkiye olmak üzere uluslararası camianın bu görüşme sürecine güçlü bir destek verdiğini kaydederek tüm Kuzey Kıbrıs halkının da Talat’ın yanında yer almasının sadece Kıbrıs sorunu değil, bu sorundan kaynaklanan tüm sorunların çözümüne destek anlamına geleceğini vurguladı.