Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi’nden bir heyet, dün (3 Aralık Perşembe) …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi’nden bir heyet, dün (3 Aralık Perşembe) Serhatköy ve Gayretköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan, CTP-BG Güzelyurt milletvekili Doç. Dr. Mehmet Çağlar ve ilçe yöneticilerinden oluşan heyet, her iki köyde de sıcak ilgiyle karşılandı.

 
Ziyaretler sırasından vatandaşlara hitap eden CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Çağlar, UBP’nin yalan vaatlerle iktidara geldiğini ancak mumunun kısa sürede söndüğünü kaydetti. 
 
Halka verdiği sözlerin tam tersini yerine getiren UBP’nin bugüne kadar halkı rahat ettirmekten ziyade, halkın elindekileri geri almakla meşgul olduğunu belirten Çağlar, bu hükümetin yapıcı değil, yıkıcı bir hükümet olduğunu ifade ederek, UBP’ye oy veren insanların da bugün pişman olduklarını vurguladı.
 
Kıbrıs konusunda ve Liderler arasında süren görüşmeler konusuna da değinen Çağlar, ülkede yaşanmakta olan sorunların köklü çözümünün ancak onurlu bir barış ve çözüm anlaşması ile olabileceğini vurguladı. Çağlar konuşmasının ardından sorulan soruları da  yanıtladı.
 
 
UBP HÜKÜMETİNE YIL SONUNA KADAR SÜRE
 
Ziyarette söz alan bazı yurttaşlar ise işsizlik ve pahalılık altında ezildiklerini, umut vaat eden sözlere kandıklarını ama şu anda hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ederek, “Bugüne kadar UBP’ye anlayışlı davrandık.
 
Kendilerine yılsonuna kadar süre tanıyoruz. Yıl sonundan itibaren doğru dürüst bir yönetim sergilemezlerse artık anlayış beklemekten vazgeçmeliler” şeklinde konuştular.