Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler(CTP-BG) Merkez Yönetim Kurulu’nun CTP’li …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler(CTP-BG) Merkez Yönetim Kurulu’nun CTP’li belediyelere yönelik başlattığı çalışmalar çerçevesinde, geçtiğimiz Çarşamba akşamı (2 Aralık) Alayköy Belediyesi’nin 2006 yılından bugüne geçen sürede icraatları konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

 
Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy 2006 yılından bugüne gerçekleştirilen icraatlar konusunda slâyt gösterisi eşliğinde sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
 
Sunuma CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç ve İlçe yöneticileri, CTP-BG Lefkoşa İlçesine bağlı yerleşim birimlerinin CTP-BG’li Belediye başkanları ve çok sayıda Alayköylü vatandaş katıldı.
CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih’in açılış konuşmasının ardından söz alan Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, Alayköy’e verilen hizmetlerle ilgili bilgi verdi.
 
 
ALAYKÖY SAĞLIKLI SUYA KAVUŞTU
 
Alayköy’de 1974 yılı öncesinden kalan ve halk sağlığını tehdit eden su borularının TC Yardım Heyetinin de katkılarıyla değiştirildiğini anlatan Manisoy, Alayköy Belediyesine bağlı Yılmazköy içme suyu şebekesinin büyük bir kısmının da yenilendiğini kaydetti. 
 
Atıl su kuyularının yeniden kullanılır hale getirildiğini, kirliliğe yol açan ve sağlığa tehdit oluşturan dere yataklarının ıslah edildiğini aktaran Alayköy belediye Başkanı, tüm köyün kanalizasyona bağlanabilmesi için çalışmaların ise başlatıldığını sözlerine ekledi.
Çocuklar için yeni oyun parkı oluşturulduğunu, piknik alanının aydınlatıldığını ve harabe halindeki lokanta binasının tamir edildiğini de anlatan Manisoy, birçok sokağa da kaldırımlar döşendiğini kaydetti ve “hedefimiz köyümüzde kaldırımsız sokağın kalmamasıdır” dedi.
 
Hulusi Manisoy, alt yapı çalışmaları yanında yaşlılara hizmet projesinde Alayköy ve Yılmazköy’deki 170 vatandaşla her ay düzenli olarak ilgilenildiğini ve sağlık kontrollerinin yapıldığını kaydetti.
 
 
Alayköy Belediye Başkanı Manisoy sunumunda eğitime verilen öneme de işaret ederek, “Belediyemiz tahsil etmiş olduğu Taşınmaz Mal Vergilerinin %15’lik kısmını, Alayköy İlkokulunun fiziki gelişimi için harcama yönüne gitmiş ve bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde Alayköy İlkokulun da 530 m² yeni ek dersliğin inşaatına başlamıştır.2009 yılında yeni ek derslik inşaatı için Belediyemiz bütçesinden 100.000.00 TL
Belediyenin halka daha çağdaş, daha hızlı ve güvenilir hizmet sunabilmek için 2007 yılında paket bilgisayar sistemine geçtiğine işaret eden Manisoy, bu çerçevede Belediye’nin tüm bilgisayarlarının yenilendiğini, buna ek olarak çağdaş belediyecilik anlayışının bir gereği olarak, 2009 yılı içerisinde de 
 
www.alaykoybelediyesi.com veya www.alaykoybelediyesi.org  adreslerindeki belediye web sayfasının hizmete konulduğunu anlattı.