Benli, Gönyeli Belediyesi’nin icraatlarını anlattı…

 Benli, Gönyeli Belediyesi’nin icraatlarını anlattı

 
“köy değil, alt yapısıyla Avrupalı bir kent”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler(CTP-BG) Merkez Yönetim Kurulu’nun CTP’li belediyelere yönelik başlattığı çalışmalar çerçevesinde, geçtiğimiz Çarşamba akşamı (9 Aralık) Gönyeli Belediyesi’nin 2006 yılından bugüne geçen sürede icraatları konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gönyeli’deki Kıbrıs Aşevi’nde düzenlenen sunumda Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, katılımcılara Gönyeli Belediyesi’ni devraldığı günden bu yada olan dönemi içeren 2006-2009 yılları arasındaki icraatlarını anlattı.
 
CTP-BG parti yetkililerinin de katıldığı sunumda konuşan Benli, Görevi devraldığı dönemde Gönyeli Belediyesi’nin mali durumunun yürekler acısı denilebilecek durumda olduğunu kaydederek, milyarlarca lira borcu olan Gönyeli’yi bugünlere nasıl taşıdıklarını anlattı.
 
Yapılan yatırımlarla Gönyeli’nin artık bir köy değil, gerçek anlamda altyapısıyla Avrupalı bir kent haline geldiğini ifade eden Ahmet Benli, alt yapıda sıfır sorun noktasında olduklarını kaydetti.
 
Belediyeye ait 186 numaralı hizmete yönelik telefon hattının vatandaşın hizmetine sunulduğunu aktaran Benli, araç filosuna yapılan yatırımlarla da hizmette büyük atılımlar kaydettiklerini sözlerine ekledi.