Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü, Güzelyurt-Lefke bölgesine bağlı…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçe Örgütü, Güzelyurt-Lefke bölgesine bağlı yerleşim birimlerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşmayı sürdürüyor. CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan başkanlığındaki bir heyet, dün (10 Aralık Perşembe) Zümrütköy’ü ziyaret etti. Heyette Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ile Mehmet Çağlar, CTP-BG Kadın Örgütü Güzelyurt İlçe Başkanı Zühre Civa yer aldı.

 
Ziyarette köylülerle sohbet eden CTP-BG heyeti UBP hükümetinin partizanlık ve yasa tanımazlık çerçevesinde sürdürdüğü icraatların ülkeyi kaosa sürüklediğini vurguladı.
 
Kıbrıs konusunun da gündeme getirildiği ziyarette vatandaşlara Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik iki lider arasında sürdürülmekte olan görüşmelerle ilgili bilgi aktarıldı.
 
Ülkede yaşanan sıkıntıların temelinde Kıbrıs sorununun yattığını bu nedenle çözümün acil ihtiyaç olduğunu belirten CTP-BG yetkilileri çözüm isteyen herkesin Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a destek olması gerektiğinin altını çizdi.
 
Zümrütköylüler ise yaptıkları konuşmalarda ciddi bir işsizlik sorunu yaşadıklarını, maaşların yerinde dururken fiyatların sürekli olarak arttığını dile getirerek, UBP’nin partizanlık huyundan vazgeçmediğini kaydederek UBP’nin bir kez daha yalan vaatlerle halkı yanılttığını vurguladılar.