LTB’ye haşerelerin davet edilerek yerleştirildiğini söyleyen Fellahoğlu, “LTB’yi haşereler yönetmiştir ve haşereler LTB’nin kanını emdik sonra çalışanlar ödenememiştir, sosyal sigorta, ihtiyat sandıkları yatırılamaz olmuştur” dedi.

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu bugün Dev-İş’i ziyaret etti. Dev-İş Ahmet Sadi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette konuşan Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis barış, demokrasi ve emek kavgasında birlikte hareket ettikleri CTP-BG’nin LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Meclis üyesi adaylarını ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SEYİS: BELEDİYE MAFYA İLE HAŞIR NEŞİR

Kıbrıslı Türklerin uluslararası alanda tanınmış yüzü olan LTB’nin bugün içine düşürüldüğü durumun kabul edilebilir olmadığını vurgulayan sendika başkanı Seyis, Lefkoşalıların hak etmediği bir şekilde çevre sorunlarıyla ve ekonomik olarak uzun yıllar altından kalkamayacak bir hale sokulduğunu dile getirdi. LTB’de çalışan emekçilerin resmen eziyete maruz kaldığını ifade eden Seyis, geçtiğimiz iki dönemde belediyenin mafyalarla haşır neşir olduğunu sözlerine ekledi. LTB’de yaşanan tüm olumsuzlukların mutlaka iyi bir başkan ve kadro ile çözülmesinin mümkün olduğunu vurgulayan Seyis, kısa bir süre için böylesi bir işe girişme cesaretinden dolayı da Kadri Fellahoğlu’nu kutladı. Sendika olarak belediye işçilerinin emeklerinin sömürüsüne karşı olduklarını ifade eden Seyis, bunun en iyi aracının taşeron uygulamalar olduğunu sözlerine ekledi.

FELLAHOĞLU: 14 AYLIK SÜRE SADECE BAŞLANGIÇ

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada arkadaşlarıyla birlikte Dev-İş’te olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Her zaman demokrasi, barış ve Kıbrıs’ta çözüm için birlikte mücadele verdik. Umarım ki bu mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir” dedi.

LTB’nin çok kötü yönetilerek büyük bir zorluk içerisine düşürüldüğünü dikkat çeken Fellahoğlu, sorumlu olunan halka ve çalışanlara karşı belediyenin hiçbir sorumluluk anlayışı taşımadan yönetildiğini belirterek günün sonunda belediye başkanının istifa ederek gemiyi terk ettiğini söyledi.

Kendilerinin 14 aylık bu kısa süreyi Lefkoşa’yı normalleştirme dönemi olarak gördüklerini söyleyen Fellahoğlu, “Bu süreyi Lefkoşa’yı normalleştirmek ve yeniden yaratmak için başlangıç süresi olarak görüyoruz” dedi. Göreve geldiklerinde çalışanlarla sosyal diyalog kurarak belediyenin tüm gerçeklerini ortaya koyacaklarını dile getiren Fellahoğlu, bugüne kadar LTB’ye yapılan kötülüklere takılıp kalmadan neler yapacağına bakacağını söyledi. Bugün çalışanların üç maaşını almadığını Lefkoşalının basit ama en önemli temel hizmetlerini alamadıklarının bilincinde olduğunun altını çizen Fellahoğlu, bu kısa sürede bunları nasıl yapacağımıza odaklanarak çalışacağız.

 

“UBP VE DP ADAY ÇIKARMAMALIYDI”

Lefkoşa’nın bugün hem fakirleştirildiğini hem de kirletildiğini ifade eden Fellahoğlu, Lefkoşa’nın bu halinden sorumlu olan partilerin belli olduğunu ve bu partilerin 14 aylık seçim için aday çıkartmamaları gerektiğini ve halktan özür dilemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Halktan özür dilemesi gereken siyasi partilerin hiçbir şey olmamış gibi bu dönemde aday çıkardıklarını söyleyen Fellahoğlu, “Ben Lefkoşa’da yaşayan bir Lefkoşalı olarak Lefkoşa’yı ve Lefkoşalıyı bu hallere düşüren UBP ve DP’yi asla affetmeyeceğim” dedi.

“BU SEÇİM LEFKOŞALININ ONURUNU KURTARMA SEÇİMİDİR”

Hükümet ile işbirliği yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde belediye meclisi kararı olmaksızın özel bir şirketten 10 milyon sterlin borçlanıldığını söyleyen Fellahoğlu, “Bir anda belediye meclis kararı olmadan belediye 30 milyon TL borç altına sokulmuştur” dedi.

Bu seçimin normal bir seçim olmadığını yineleyen Fellahoğlu, “Bu seçim Lefkoşalının onur seçimidir. Lefkoşa’ya sahip çıkma seçimidir, bu seçim LTB’yi bu durumlara düşürenlerle bu durumdan kurtarmaya soyunmuş kişiler arasında geçecek olan bir seçimdir” dedi.