CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu kültür sanatın kalbinin attığı Lefkoşa’nın bugün içinde
bulunduğu atıl durumun her alanda kendini gösterdiğini belirterek, “Kültür sanatta da durum aynıdır” dedi.

CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu kültür sanatın kalbinin attığı Lefkoşa’nın bugün içinde bulunduğu atıl durumun her alanda kendini gösterdiğini belirterek, “Kültür sanatta da durum aynıdır” dedi. Sayısız sanatçıya, yazara ve şaire ev sahipliği yapan Lefkoşa’da kültür sanatın kalbinin artık atmadığını söyleyen Fellahoğlu bu duruma çok yakında son vereceklerinin altını çizdi. Başkent Lefkoşa’nın her alanda çok ciddi sorunları olduğuna işaret eden Kadri Fellahoğlu, temizlik, sağlık, alt yapı ve ulaşım gibi konularda yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışırken, kültür sanat alanını da temel hizmetler arasında göreceklerini ve halka hizmet için canla başla çalışacaklarını söyledi.

MAĞUSA’NIN DENEYİM VE POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLECEK

Temel belediye hizmetlerinden çok uzun zamandır mahrum kalan Lefkoşa’yı ayağa kaldırırken kültür sanatı da öncelikli olarak ele alacaklarını belirten CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, bu alanda ülke çapında saygın bir yeri olan Gazimağusa’da incelemelerde bulundu. Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile kentteki kültür sanat altyapısı, yürüttükleri çalışmalar ve gelecekte birlikte ortaklaşa gerçekleştirebilecekleri projeler üzerine görüş alış verişinde bulunduklarını açıklayan Fellahoğlu, Lefkoşa için çalışırken Gazimağusa’nın deneyim ve potansiyelini değerlendireceklerini söyledi. 

BAŞKENT TİYATRO PROJESİ

Gazimağusa’da yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kültür ve Kongre Merkezi’den çok etkilendiğini açıklayan CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa’da yapımı yılan hikayesine dönen Başkent Tiyatro Projesi’nin hala tamamlanmamış olmasının utanç verici olduğunu söyledi. Lefkoşa Türk Belediyesi’ne yeniden kazandıracakları güvenle bu projeyi de sonuçlandıracaklarının altını çizen Kadri Fellahoğlu, “Lefkoşa her konuda olduğu gibi kültür sanatta da hak ettiği konuma ulaşacaktır” dedi.