CTP-BG Lefkoşa İlçesi’nin düzenlediği köy ziyaretleri kapsamında Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet Gaziköy’ü ziyaret ederek köylülerle sohbet edip sorunlarını dinledi.

Yorgancıoğlu yanında ziyarete Lefkoşa İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı, milletvekili Kadri Fellahoğlu ve ilçe yöneticileri katıldı. Ziyarette sorunlarını CTP-BG heyetine anlatan Gaziköylüler ülkede yaşananlardan dolayı çok büyük bir ümitsizlik içinde olduklarını ifade ederek UBP Hükümeti’nin halkın ümitlerini yıktığını belirttiler. Lefkoşa’da yaşanan belediye sorunu ile ilgili olarak heyetten bilgi almak için sorular yönelten bölgeliler, ev ekonomilerinin bozulduğunu ve kazandıkları parayla geçim kavgasında çok zorlandıklarını dile getirdiler. Hükümetin tarım üreticilerinin durumunu düzeltmesi için herhangi bir politika ortaya koyamadığını ifade eden köylüler özellikle hayvancının iflas aşamasına geldiğine değinerek devlet tarafından yapılan ödemelerin belirsizliğinin kendilerini çok zor durumlarda bıraktığından şikayetçi oldular.

YORGANCIOĞLU: 2013 BÜTÇESİNDE ÜRETİCİ İÇİN TEDBİR YOK

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada halkı ve özellikle köylüleri ümitsizlik içinde görmekten dolayı çok büyük bir üzüntü içerisinde olduğunu vurgulayarak tek çözüm yolunun en erken zamanda iş bilmez ve beceriksiz UBP Hükümeti’nden kurtulmak olduğunu işaret etti. Ülke ekonomisinin çok büyük bir daralma yaşadığını ifade eden Yorgancıoğlu, hükümetin Meclis’e getirdiği 2013 yılı bütçesinden de hala daha köylünün ve tarım üreticisinin sorunlarını giderecek tedbirlerin alınmadığını gördüklerini söyledi.

“CTP YAPTI, UBP BOZDU”

CTP-BG Hükümetleri döneminde en fazla önem verdikleri konunun başında tarım üreticilerinin desteklenmesi konusu olduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, “CTP Hükümetleri döneminde çiftçi ve hayvancıyı desteklemeye çok önem verdik ve ödemeleri hep günü gününe gerçekleştirdik” dedi. Tarım üreticilerinin maliyetlerini düşürmek ve kazançlarını artırmak için “Mazot Desteği” ödemesi başlattıklarını ve üreticinin daha düşük fiyata mazot almasını sağladıklarını anlatan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin 2009 yılından itibaren başlattıkları bu uygulamayı devam ettirmediğini ve düzenli olarak mazot desteğini üreticiye ödemediğini söyledi.