CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesi Olağan Kongresi 30 Kasım Cuma akşamı CTP Güzelyurt İlçe Merkezi binasında gerçekleşti.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kongrenin açılışı CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt ilçe Başkanı Aziz Çağoğlu tarafından yapıldı. Demokrasi mücadelesinde ve partinin bugünlere ulaşmasında katkısı olan tüm Demokrasi Şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Kongre Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.  Çağlar Gulamkadir’in Divan Başkanı, Macit Saygılı ve Münevver Uysal’ın ise Divan Sekreterliklerine seçilmesinin ardından ise Kongrenin gündemine geçildi.

Başkanlık Divanı gündem gereğince öncelikle kongrede hazır bulunan CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy’a söz verdi. Ardından CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı ve CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçe Başkanı Aziz Çağoğlu kongreye hitap ettiler.  Konuşmaların ardından CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesinin faaliyet raporu da kongreye sunuldu ve kongrenin onayını aldı.

Seçimler gündeminde ise Başkan ve Yönetim Kurulu seçimi gerçekleşti. Buna göre, Aziz Çağoğlu yeniden CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesi Başkanlığına seçilirken; Çağkan Garanti, Çınar Öneren, Çilem İzdağ, Kemal Öneren, Münevver Uysal ve Yılmaz Kavaz ise Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesi Yönetim Kurulu’nu oluşturdular.

Kongre yeni dönem çalışmalarına ilişkin dilek ve temennilerle son buldu.