Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Kutlay Erk, Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Kutlay Erk, Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümetinin bakanlarının birbirleri yalanlayan açıklamalarda bulunduğuna işaret ederek, “kendi içinde çelişkilerle boğuşan böylesi bir yapıya vatandaşların güvenmesi beklenemez. UBP hükümeti bir kez daha güvenilemeyeceğini kanıtlamıştır” dedi.

 
CTP-BG Genel Sekreteri, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Bakanlar Kurulu Sözcüsü Hüseyin Özgürgün’ün sözlerini değerlendirdi.
 
Özgürgün’ün öğretmen alımları, okulların altyapıları ve taşımacılık alanlarında ciddi sorunlar bulunduğunu; yurt dışına öğretmen atamalarında, sıkıntı bulunduğunu kaydederek, “eğitimin sorunları her zaman vardır, özellikle okulların açıldığı dönemde” şeklindeki açıklamalarına işaret eden Erk, “Sayın Özgürgün’ün bu açıklamaları eğitimde hiçbir sorun olmadığını ısrarla savunan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’ün açıklamalarını yalanlıyor” dedi.
 
Erk, “Oysa henüz bir aydan daha kısa bir süre önce Sayın Dürüst öğretmen açıklarının kapandığını veya kapanmaya yakın bir noktada olduğunu, eğitim planının yıllardan sonra, okullar açılmadan okulları gönderildiğini; eğitimde eylem veya grevi gündeme getirecek herhangi bir sorun olmadığını söylemişti. Oysa okullarda yaşanan sorunlar, ardı ardına sergilenen haklı grev ve eylemler ortadadır. Bu da gösteriyor ki Sayın Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümeti, tüm siyasetini doğru olmayan ve yanıltıcı söylemler üzerine kurmuştur ve güvenilmezliği her geçen gün halkımız arasında daha da yaygın hale gelen bir gerçekliğe dönüşmektedir” şeklinde konuştu.