Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi’nden bir heyet, 6 Ekim 2009…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi’nden bir heyet, 6 Ekim 2009  Salı gün sivil toplum örgütleri ile ilişkiler çerçevesinde Esnaf ve Zanaatkarlar Odasını ziyaret etti. 

 
CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Mustafa Yektaoğlu, Özkan Yorgancıoğlu ve Kadri Fellahoğlu, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa İlçesi Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu üyesi Şadan Karşılı’dan oluşan CTP-BG heyeti, ziyaret sırasında başta önümüzdeki yıl  Nisan ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri olmak üzere Esnaf ve Zanaatkarlar  Odası yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundu.
 
Esnaf ve Zanaatkârlar Odası yönetim kurulu üyeleri, CTP-BG’nin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Kıbrıs sorununun çözümü açısından büyük bir önem taşıdığı ve sorunun sürecin devamlılığıyla çözüme ulaşılabileceği görüşüne katıldıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın çözüm yönünde ortaya koyduğu çabaya desteklerinin tam olduğunu vurgulayan CTP-BG Lefkoşa İlçe örgütü ile Esnaf ve Zanaatkârlar Odası yetkilileri, seçim sürecine de bu bilinçle yaklaşılmasının gerekliliği üzerinde durdular