Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 22 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen “Gökmen Özdenak – Mehmet Toykan Yorgancı (Toyki) Anı Halı Saha Turnuvası”nın 9’ncusu,  4 Ekim Pazar akşamı gerçekleşen karşılaşmalar sonucunda İbrahim Su Servisi takımın şampiyonluğu ile sonra erdi.

 
16 takımın 4 grup halinde mücadelesiyle başlayan Gökmen Özdenak – Mehmet Toykan Yorgancı (Toyki) Anı Halı Saha Turnuvası’nda, grup birinci ve ikincileri çeyrek finale kaldılar.  Çeyrek final maçlarından itibaren, eleme usulü ile devam eden turnuvanın  son gecesi üçüncülük ve şampiyonluk maçları ile tamamlandı.
 
Karsal ve Handan Fellahoğlu takımları arasında oynanan üçüncülük maçının galibi Karsal olurken Handan Fellahoğlu da turnuva dördüncüsü oldu.
 
Büyük ilgi gören final karşılaşması İbrahim Su servisi ve Nusaybin takımları arasında gerçekleşti. Yaklaşık 250 kişinin izlediği final maçında takımların taraftarları yaptıkları tezahüratlarla takımlarını coşturmaya ve oyunculara moral vermeye çalıştılar.
 
Çok çekişmeli geçen bu maçın galibi olan İbrahim Su Servisi turnuvayı şampiyon olarak, Nusaybin takımı ise turnuva ikincisi olarak tamamladı.
 
Maçın sonunda düzenlenen ödül töreninde KTAMS takımı “turnuvanın en centilmen takımı” ödülünü alırken, Handan Fellahoğlu takımın futbolcusu Serdar (Totti) turnuvanın gol kralı olarak ödülünü Turgut Çalıcı’dan aldı.
 
Turnuva üçüncüsü Karsal takımına kupasını CTP Gençlik Örgütü Başkanı Haşim Kiracıoğlu verdi. Turnuva ikincisine kupasını Mehmet Toykan Yorgancı’nın kızkardeşi Cemaliye Yorgancı, turnuva şampiyonu İbrahim Su Servisine ise kupasını Gökmen Özdenak’ın babası Hasan Özdenak verdi.
 
Turnuvanın kapanış konuşmasını yapan CTP Gençlik Örgütü Başkanı Haşim Kiracıoğlu, “…bu iki değerli dostun trafik kazalarında aramızdan ayrıldığını ama anılarının ve mücadelelerinin her zaman bizlerle olacağını…” belirtti.
 
Turnuva, 2000’li yılların başlarında Trafik Kazasında yitirilen Gençlik Gücü Futbolcusu Gökmen Özdenak ve CTP Gençlik Örgütü  MYK Üyesi Mehmet Toykan Yorgancı  anısını yaşatmak amacıyla düzenleniyor.