Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi’nden bir heyet, bugün (3 Ekim Cumartesi) Lefke’yi…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi’nden bir heyet, bugün (3 Ekim Cumartesi) Lefke’yi ziyaret ederek Lefkelilerle bir araya geldi.

 
CTP-BG İlçe Başkanı Vasfi Candan CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu ve Lefke Bucak Örgütü Başkanı Vehit Nekipzade ile diğer ilçe yöneticilerinden oluşan CTP-BG heyeti, Lefke çarşısında esnafın ilgisiyle karşılandı. 
 
Esnaf sorunlarının ele alındığı ziyarette iş yeri sahipleri işlerinin düşük ,piyasanın çok durgun olduğunun ve işlerini yürütmekte büyük zorluk yaşadıklarını söylediler. Sigorta yasasını özel sektör aleyhine içerdiği birçok çarpıklıktan dolayı özel sektörde çalışan sigortalıların mağdur olduğunu söyleyen yurttaşlar bu soruna çözüm getirilmesini istediler ve UBP hükümetinin sorunları çözmekten uzak olduğunu kaydettiler. 
 
Belediye hizmetlerinin yetersizliğinden de şikayet eden Lefkeliler, CTP-BG heyetini her zaman kasabalarında görmek istediklerini söyleyerek ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Lefke esnafı ile sohbet eden CTP Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu ise bölgenin sorunlarının çözümü için gerekli çalışma ve girişimi yapacağının sözünü verdi ve parti olarak yöre halkını daha sık ziyaret edeceklerini ifade etti.