Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Güzelyurt İlçe örgütünden bir heyet, dün bölgedeki sağlık…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Güzelyurt İlçe örgütünden bir heyet, dün bölgedeki sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek eylemdeki sağlık çalışanlarına destek verdi.

 
CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu, Güzelyurt İlçe Başkanı Vasfi Candan ve ilçe kadın kolu sekreteri Oya Ülken’den oluşan heyet sırası ile Güzelyurt Sağlık Merkezi, Cengiz Topel Hastanesi, ve Lefke Sağlık  Ocağı’nı ziyaret ederek sağlık servislerinde başlatılan eylemlerle ilgili bilgi aldı, doktorlar, hemşireler, sağlık çalışanları ve hastalarla sohbet etti..
 
Eylemler nedeni ile hasta yoğunluğunun az olduğu gözlemlenen sağlık merkezlerinde, hemen herkes ek mesai sorununun bir an önce çözümlenmesini istedi. Bütün sorunların diyalogla, bir plan ve programla çözümlenebileceğini belirten çalışanlar, ise “Ben yaptım oldu” anlayışının hiçbir zaman kabul görmeyeceğini kaydettiler.
 
“Bir insanı çalıştırıyorsanız onu ödemek zorundasınız’’ şeklinde konuşan sağlık çalışanları ille ek mesai yapmak isteriz diye bir arzuları olmadığını sözlerine eklediler.
“Gazetelere isim isim  ve maaş miktarlarımızla ilan vererek bizi paragöz ve hırsız ilan edeceklerine UBP  hükümeti soruna  bir an önce akılcı bir çözüm üretsin” diyen sağlık çalışanları, smücadelelerinin  soruna çözüm getirilene kadar devam edeceğini söylediler. 
 
Çalışanlar,  “Ne yazık ki aldatıldık, yağmurdan kaçarken doluya tutulduk” diyerek CTP-BG heyetine ziyaretlerinden ve konuya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler ve CTP-BG’yi her zaman yanlarında görmek istediklerini söylediler