CTP Gençlik Örgütü İskele İlçesinin her yıl düzenlediği ve bu yıl beşincisi yapılan…

 CTP Gençlik Örgütü İskele İlçesinin her yıl düzenlediği ve bu yıl beşincisi yapılan

 “Dr. Mehmet Salih Yanmaz, Mustafa Konti, Savaş Solmazcan Sizleri Unutmayacağız Halı Saha Anı Turnuvası” Geleneksel Halı Saha Anı Turnuvası geçen akşam tamamlandı.
 
Üçüncülük kupası için Zengin Market ve Dipkarpaz arasında yapılacak olan maça Zengin Market’in katılmaması üzerine üçüncülük kupası Dipkarpaz takımına kaldı. Ardından İkincilik ve Birincilik kupası için yapılan final maçında Kuşoğlu Market ile Akova takımları karşılaştı. Çekişmeli geçen maçı Akova takımı aldı.
 
Turnuvada üçüncü gelen Dipkarpaz takımına kupasını Mustafa Konti’nin oğlu Hasan Konti verirken, ikinci gelen Kuşoğlu Markete ikincilik kupasını Savaş Solmazcanın eşi Sevim Solmazcan, ve birincilik kupasını ise Akova takımına CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer verdi.
 
Soyer, yaptığı kısa konuşmada Dr. Mehmet Salih Yanmaz’ın, Mustafa Konti’nin ve Savaş Solmazcan’ın anılarının mücadelemize ışık tutuğunu ve onları her zaman saygıyla anacağımızı belirtti. 
 
CTP Gençlik Örgütü İskele İlçe Başkanı Fide Kürşat kupaların ve madalyaların verilmesinin ardından etkinliğin sponsoru Ahmet Muratoğlu’na CTP İskele İlçesi Gençlik Örgütü adına etkinliğin düzenlenmesi için yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.