“CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi’nin davetlisi olarak bugün İstanbul’a gitti.”

 CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin davetlisi olarak İstanbul’daki “Değişen Mevsimler: Arap Halklarının Demokrasi ve Özgürlük Yürüyüşü” konferansına katılıyor. Özkan Yorgancıoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de iki bir görüşme gerçekleştirecek. CTP-BG heyetinde, Lefkoşa Milletvekili ve CTP-BG Dış İlişkiler Sekreteri Özdil Nami ile Parti Meclisi Üyeleri Armağan Candan ve Fazilet Özdenefe Kürşat yer alıyor.

28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek konferansa Libya, Tunus, Fas, Filistin, Cezayir, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan, Moritanya, Umman, Kıbrıs, ABD gibi ülkelerden ve ayrıca Arap Ligi ile AB üyesi ülkelerinden hükümet yetkilileri, kanaat önderleri, akademisyenler ve sivil toplum temsilcileri katılıyor.

“Arap Baharını şekillendiren değişim dinamikleri ve Baharın küresel, bölgesel çerçevesi, ekonomik bir bahar için imkânlar; Arap Baharı ülkelerinde adil bölüşüm, istihdam ve eşit fırsatlar ve Baharın fikir ve amaçlarını yaymak; Teknoloji, medya ve sosyal medya” başlıklarında gerçekleştirilecek konferansa, Yemen’de barış ortamının yeniden sağlanmasındaki şiddet içermeyen mücadelesinden dolayı Nobel Barış Ödülü kazanan kadın aktivist Tawakkul Karman da katılacak.