CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy bu akşam gerçekleşecek olan 42. Yıl Resepsiyonu ile ilgili açıklama yaptı.

Kıbrıs Türk Halkı’nın adamızdaki varlığının ve esenliğinin güvence altına alınmasını sağlama hedefiyle kurulan ilk siyasi parti konumundaki CTP-BG bugün 42. yaşına girdi. Bu sadece bizler için değil, Kıbrıs Türk Halkı için de bir gurur vesilesidir. Bu gururumuzu, bu akşam (27 Aralık) saat 19.00’da Lefkoşa Hidden Garden’da düzenleyeceğimiz 42. Kuruluş Yılı Resepsiyonu ile kutluyoruz. Bunun için, ülkemizdeki tüm siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütlerine, Kıbrıs’taki yabancı misyonlara, kardeş partilerimize ve uluslararası kuruluşlara davet gönderdik. Gecede, 42. yıl filmimizi, marşımızı ve pastamızı katılımcılarımıza sunacağız.

1970 yılında kurulan CTP-BG, ilk günden beridir, barış, demokrasi, eşitlik ve adalet temelinde bir düzen için mücadele vermektedir. Bu mücadeleyi halkımızdan aldığımız güç ve siyasi ilkelerimize sıkı sıkıya bağlılıkla sürdürdük, hala sürdürüyoruz. Her türlü olumsuzluk karşısında, yılgınlık göstermeden yolumuza devam ederken, en önemli gücümüz umutlarımız oldu. Umutlarımızı gerçekleştirmek için hep daha kararlı, daha dirençli ve daha dayanışmacı olmaya çalıştık. Uğraşlarımız sonuç verdikçe direncimiz arttı, direncimiz arttıkça daha fazla umut ettik. Umutlarımızı hiç eksiltmeden Kıbrıs Türk Halkı’nın mutluluğu için çıktığımız yolda tam 42 yılı geride bıraktık.

İlk günkü dinamizmimizle, ama 42 yıldır biriktirdiğimiz büyük deneyimimizle, Kıbrıs Türk Halkı için yılmadan çalışacağız, üreteceğiz ve güçleneceğiz. Bu kararlılığımızı bu akşamki 42. Kuruluş Yılı Resepsiyonumuzla bir kez daha tüm dünyaya duyuracağız. 42. Yıl coşkumuzu tüm yoldaşlarımızla, halkımızla ve konuklarımızla birlikte yaşayacağız. Bu coşkuya tüm basın mensuplarımızın ve halkımızın ortak olmasını diler, resepsiyonumuzu onurlandırmaya davet ederiz.

 

Asım Akansoy

CTP-BG Genel Sekreteri